Комбінація штучного інтелекту і нейроинтерфейса зможе в недалекому майбутньому відновлювати зір, здатність рухатися і лікувати захворювання мозку. Ця перспектива звучить дуже добре, але без належного контролю ці інновації можуть призвести до ще більшого соціального розшарування і порушень приватності.

"Ми всього лише хочемо переконатися, що нова, амбітна технологія, яка може перетворити наше життя, буде використана на благо людства, - говорить Рафаель Юсте, директор Центру нейротехнологій Колумбійського університету.

Проблема злиття людини з машиною, відновлення або розширення здібностей мозку давно перейшла з розряду наукової фантастики в реальність.

Популярні новини зараз
Українці можуть отримувати щомісяця 2361 грн: що для цього потрібно Зупинив авто - отримав повістку: що необхідно знати водіям про свої права Облави ТЦК збираються посилити: де шукатимуть ухилянтів найчастіше Комунальники почнуть обходити квартири українців
Показати ще

Поки ці інвестиції приносять плоди, автори статті бачать 4 основні загрози людству. Першою є втрата особистої конфіденційності, коли збір інформації може відбуватися непомітно для людини. Друга і третя загрози - самоідентичність і автономність. І останньою є збільшення соціальної нерівності, коли корпорації, уряди і хакери отримають у свої руки новий інструмент маніпуляції масами, збільшуючи розрив між класами.

У свою чергу, вчені пропонують суворо регулювати комерційне використання даних, отриманих з вживлених у мозок пристроїв, а також розробити міжнародну конвенцію для визначення заборонених дій.

Також вони радять вжити заходів щодо запобігання створення "надлюдей", які отримали здібності, що перевищують людські. Це може бути унікальний інтелект, або ж фізичні здібності.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Місяць показала своє справжнє обличчя.