У східній провінції Китаю Шаньдун археологи наткнулися на досить незвичайну знахідку - стародавні кістки. Аналіз показав, що зріст людей, яким вони належать, перевищував 1,9 м.

Вони, за приблизними підрахунками, жили близько п'яти тисяч років тому. По мірками епохи неоліту вони вважалися справжніми велетнями.

Вчені припускають, що такий феномен можна легко пояснити. У людей на цій території не було проблем з доступом до продовольства, а умови в провінції Шаньдун були дуже комфортними для свого часу.

Археологи припускають, що останки належать людям з енеолітічної культури Луншань. Вона мешкали в районі басейну річки Хуанхе. З часом вони піддалися впливу інших культур і у них з'явилися гончарний круг, нові сорти зерна і породи худоби. Головним їх заняттям було скотарство.

Епоху енеоліту ще називають "мідним століттям" і вважають перехідним періодом від кам'яного до бронзового віку. У цей період почалася "революція" знарядь праці. Їх стали все частіше виготовляти з міді, але переважали, як і раніше, кам'яні.

Популярні новини зараз
Якщо не хочете плакати через платіжки: споживачам електроенергії дали час до 3 травня Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики
Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, дослідникам вдалося з'ясувати секретну формулу давньоримського бетону, який володів високим рівнем міцності.