Вчені з США, Китаю та Італії розкрили головний секрет довговічності бетону древніх римлян.

У журналі American Mineralogist геологи написали, що міцність бетону забезпечує суміш морської води, вулканічного попелу і вапна. Разом ці речовини сприяють зростанню мінералізації.

Геологи досліджували фрагмент бетонної плити давньоримського пірсу з італійського міста Орбетелло за допомогою рентгенівського випромінювання. Вони з'ясували, що в тріщинах матеріалу відбувається формування мінералів, яке викликане приливною ерозією. Таким чином, даний процес триває навіть при завершенні будівництва.

Крім того, поєднання золи, води і вапна призводить до пуцоланічної реакції. Щось подібне можна побачити при формуванні вулканічних туфів.

Сучасний бетон роблять з портландцементу. Мінералізація даного матеріалу не збільшується при змішуванні його з морською водою.

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що археологи виявили в Мехіко вежу, яка повністю складена з людських черепів. За попередніми підрахунками вежу склали з 650 голів.