Колись давно, близько 100 мільйонів років тому у щурів і людей був спільний предок. Тим не менше ми зберегли деякі схожі властивості. Щури, як і люди, соціальні істоти з досить складними ієрархіями, однак мова не про це, а про давній формі соціальної взаємодії, пов'язаної з проявом радості. Як повідомляє журнал Science, щури так само як і люди мають зони, які реагують на лоскіт. Виявилося, що гризуни теж сміються, якщо їх полоскотати як слід.

У щурів, як і у людей, є певні ділянки тіла, що реагують на лоскіт. У відповідь на неї щури видають ультразвукові сміхоподібні вокалізації. Аналізуючи записи цих вокалізацій і роботу мозку щурів за допомогою вживлених в нього електродів, вчені визначили, які нейрони пов'язані з реакцією на лоскіт і сміхом – вони виявилися розташовані в соматосенсорній корі.

Ця область відповідальна в тому числі за дотик і відчуття власного тіла у просторі. Однак пацюки реагували на лоскіт, тільки якщо були в гарному настрої. Коли вони були засмучені або налякані, нейрони реагували помітно слабкіше. Цікаво, що збудження мозку фіксувалося навіть тоді, коли пацюки просто бачили, що наближається рука. Деякі з них бавилися в клітці, здійснюючи "стрибки радості" – частий для ссавців вид поведінки, що демонструє захват.

Еволюційні лінії щурів і людей розійшлися близько 100 мільйонів років тому, але реакція на лоскіт, мабуть, не сильно змінилася з того часу. Результати дослідження говорять про те, що лоскіт – досить древня форма ігрової соціальної взаємодії.

Популярні новини зараз
Окупанти задкують на свою територію: лізуть далі, щоб не дістали HIMARS Кілька областей України зіткнуться з похолоданням, поки інші боротимуться зі спекою: прогноз погоди на 9 серпня Ірина Білик осоромилась з фонограмою в благодійному гастрольному турі з Олегом Скрипкою та Асією Ахат: народна артистка співала не в попад Маргарита Симоньян не приховує розчарування і натякнула росіянам на поразку в Україні: "Все пропало"
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про зв'язок між недосипанням і шизофренією