Дуже часто людина тягнеться за ще одним шматочком смаколика, хоча вже відчуває ситість. Вченим вдалося з'ясувати причини такої поведінки, й справа тут зовсім не у жадібності.

Про повідомляє Science Daily. В ході дослідження стало відомо, що людина може хотіти з'їсти ще одну порцію на психологічному рівні. Виявляється, коли ми асоціюємо ситість з тим, щоб з’їсти більше, то внаслідок виникає ще більше відчуття голоду.

Впродовж 12 днів Доктори Марк Бутон і Скотт Шеперс досліджували 32 щурів. У першому тесті ситих тварин помістили у коробку. Їх навчили, що додаткову порцію їжі отримуватимуть після натискання на важіль. Через чотири дні щурів помістили в ту ж коробку, але механізм вже не видав харч.

Так вчені встановили у тварин асоціацію ситості з отриманням їжі, а голод – з відсутністю продуктів. Коли щурів втретє помістили до коробки, то вони почали частіш натискати на важіль коли були ситими, а не голодними.

Популярні новини зараз
Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

В проекції на людей, це доводить, що ідея отримання їжі значно сильніша за фізичне відчуття голоду. Тому екстремальні дієти, за словами дослідників, взагалі не ефективні. Причина в тому, що відчуття ситості після періоду голодування провокує переїдання.

Експерименту також довів, що апетит залежить від пережитого досвіду. Яскраво це проявляється, коли ми проходимо повз улюблений ресторан і чуємо запах їжі. Це, в більшості випадків, змусить навідатись до нього й поїсти, навіть не зголоднівши.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, яких помилок припускаються прихильники дієт.