Стародавній мегаполіс, похований під потоками лави, був виявлений за допомогою оптичного радара.

Відкриття було зроблене вченими з університету Колорадо в центрі мексиканського штату Мічоакан за допомогою новітніх лазерних технологій.

Величезне стародавнє місто з 40 тисяч будівель і площею 26 кв. км був похований під шаром лави. Він належав цивілізації пурепеча — супернику стародавніх ацтеків і основним народу Мексики до 16 століття, періоду конкісти. Знайдений місто Ангамуко виявився вдвічі більше, ніж відома вченим столиця пурепеча — Цинцунцан.

"Дивно, що такий величезний місто весь цей час знаходився в центрі Мексики, але ніхто про це не знав", — прокоментував знахідку професор Кріс Фішер.

Популярні новини зараз

У Насті Каменських помер тато: що відомо про найріднішого чоловіка співачки

Пішов з життя тато Насті Каменських, співачка не стрималася: "Приходь частіше у снах"

Львів'янка показала життя в Польщі у злотих: скільки витрачають на їжу та оренду житла

Під Львовом маршрутка з пасажирами влетіла під потяг, вижили не всі - "Водієві п*зда!"

Показати ще

На відкриття, зроблене за два дні за допомогою оптичного радара, традиційними методами довелося б витратити близько 20 років. Лазерний радар (LiDAR) використовує дані активних оптичних систем і GPS, створюючи 3D-карту регіону. Технологію винайшли в 1970-х роках для космічних досліджень, зокрема, сканування поверхні Місяця.

Старовинний Ангамуко був розділений на вісім зон, з пірамідами, парками і площами в кожній з них.

"Ми нарахували тут більше 40 000 фундаментів будівель, що порівнянно з кількістю будівель на острові Манхеттен, — розповідає Кріс Фішер, — В період розквіту (1000 — 1350 рр.) це місто населяло більше 100 тисяч чоловік".

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Дніпро перетворився в стічну канаву.