26 грудня 2017 у Ватикані тільки що була вирішена таємниця 500-річної давності. Дві картини ренесансного майстра Рафаеля були виявлені під час прибирання та реставрації кімнати в музеї Ватикану.

Експерти вважають, що це його останні роботи до ранньої смерті, у віці 37 років, в 1520 році.

"Це приголомшливе відчуття, — сказав головний реставратор Ватикану за проектом Фабіо Пьячентини, — знання того, що це було останнім, що він намалював, ви майже відчуваєте присутність маестро".

Дві жіночі фігури, що зображують "Правосуддя і дружбу", були написані Рафаелем близько 1519 року, але він помер, перш ніж зміг закінчити залишок кімнати. Після його смерті інші художники закінчили стіну, і дві картини Рафаеля були забуті.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина після розриву з Олександром Еллертом різко перейшла на українську: "Мовний режим"

Зірка Холостяка описала "чоловіка мрії" і зізналася, хто злив пікантні знімки на проекті

Повна протилежність Ані Лорак: протеже Святослава Вакарчука Христина Соловій зізналася, чому ніколи не співатиме російською

Тіна Кароль відповіла на головне питання про Дана Балана: "Нам заважають"

Показати ще

Коли реставратори почали очищати стіни Залу Костянтина в 2017 році, вони зрозуміли, що дві жіночі фігури були намальовані маслом, а інша частина кімнати була намальована з використанням техніки фрески. Стародавня книга від 1550 року Джорджіо Вазарі "Життя самих чудових художників, скульпторів та архітекторів" свідчить про те, що Рафаель почав роботу над двома фігурами в новому експерименті з маслом.

Ватиканський реставратор Фабіо Пьячентини каже, що існує впевненість у мазку, яка характерна для Рафаеля.

"Як рухається кисть, — пояснює Пьячентини, — навіть тонкість точки пензлів, використовуваних для створення маленьких клаптиків волосся".

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що фахівці пояснили, чим небезпечні онлайн-тести.