Дослідники з американського космічного агентства NASA заявляють, що згідно підрахунків величезний астероїд розміром з футбольне поле пролетить повз Землю вже 18 травня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТривалий час вони стежать за за траєкторією пересування небезпечного астероїда, який був названий JPL 8. Існує версія, що гігантський космічний камінь пронесеться повз нашу планету рано вранці.
Однак фахівці стверджують, що не варто побоюватися чергового апокаліпсису, або кінця світу, адже астероїд пролетить на безпечній від Землі відстані і не завдасть шкоди людству.
Астероїди і комети: що спільного?
Обидва – небесні тіла і обертаються на орбіті навколо сонця, і обидва можуть мати незвичні орбіти, іноді вона змінюється при наближенні до землі або до інших планет. Вважаються залишками матеріалів, котрі утворилися після появи Сонячної системи, приблизно 4,5 млрд років тому.
Відмінності все ж помітні, при чому суттєві: особливо, що стосується складу. У той час, як астероїди складаються з металів та каміння, комети складаються з льоду, пилу, кам'яних порід та органічних сполук. Коли комета наближаються до сонця, вони втрачають свій матеріал, тому що їх лід тане і випаровується. Астероїди, як правило, залишаються твердими, навіть коли наближаються сонця.
Зараз, більшість астероїдів знаходяться в поясі астероїдів, це область між орбітами Марса і Юпітера, яка може містити мільйони космічних каменів різних розмірів. З іншого боку, більшість комет знаходиться на краю нашої Сонячної системи: зокрема, у поясі Койпера - це область, яка зназодиться за орбітою карликової планети Плутон, яка може мати мільйони крижаних комет (і багато крижаних карликових планет, як Плутон і Еріс);
у Хмарі Оорта, трильйони комет можуть обертатися навколо сонця на величезній відстані до 20 трильйонів кілометрів (13 трильйонів миль).
Дивіться: Загадка метеоритів та астероїдів, документальний фільм
Як повідомляв портал "Знай.ua", латвійським вченим вдалося зняти на відео високошвидкісний НЛО, який пролітав над морем в сильну грозу.