Сучасна біологія є наукою заснованої на багатому фактологічному матеріалі. Однак і тут є свої білі плями. Наприклад, біологам як і раніше мало що відомо про життя і звички кокосових раків. Однак іноді в пошуках знань вченим доводиться ставати свідками кривавих драм. Як повідомляє сайт Страна.Ua, відомий біолог Марк Лайдре зафіксував епізод нападу кокосових раків на сплячу птицю. За лічені години ракам вдалося розірвати і повністю з'їсти свою жертву. Дослідник описав побачене в журналі Frontiers in Ecology and the Environment.

Кокосові раки (пальмові злодії) – вид десятиногих раків-пустельників, довжина їх тіла досягає 40 см, а маса – 4 кг. Вони всеїдні, харчуються вмістом кокосових горіхів, більш дрібними ракоподібними і мертвими родичами. При цьому сила стиснення їх клешні порівнянна з силою укусу тигра. Біолог розповів, як один рак підкрався до красноногой олуші, птиці, більше його самого, поки та спала на нижній гілці дерева, вчепився в її крило і утримував, поки вона намагалася відбитися від нього ногами.

Запах крові залучив ще п'ятьох кокосових раків, які поспішили приєднатися до битви. За кілька годин вони розчленували і з'їли птицю. Це не перший раз, коли кокосові раки нападають на червононогих олуш, зазначає Лайдре. Два роки тому його колега спостерігав, як рак затягнув птицю в нору. Незважаючи на жорстокість побаченого, ці кадри дозволяють дізнатися більше про життя кокосових раків, вважає Лайдре. Вони не дуже добре вивчені і будь-яка інформація може бути корисна. Так, встановлено, що птахи уникають гніздитися на островах, де багато кокосових раків.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про самогубство ракових клітин

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Гроші на дітей: в Україні збільшилася сума допомоги батькам новонародженої дитини Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще