Пластикові відходи являють собою серйозну загрозу для навколишнього середовища. Близько 10% від усього пластикового сміття потрапляє в світовий океан. Міністерство сільського господарства США підтримало проект групи вчених, спрямований на розробку альтернативи пластику, передає Futurity.

Новий матеріал будуть виготовляти з панцирів крабів і картону. Перші випробування показали, що наноструктурований матеріал виходить надзвичайно міцним. Крім того, він відмінно витримує вплив сухої і вологої пари, жиру, сольових розчинів. Два основних компонента хітозан і целюлоза, крім усього іншого, ще й дуже дешеві. Хітозан добувають з хітину, основного елемента екзоскелетів членистоногих і ракоподібних.

"Ці екологічно безпечні бар'єрні покриття можуть використовуватися в самих різних цілях, починаючи з виробництва водонепроникного паперу, продовжуючи покриттями для стельової і настінної плитки, і закінчуючи харчовими покриттями для герметизації продуктів", — стверджує глава дослідницької команди Джеффрі Кэтчмарк, професор сільськогосподарської і біологічної інженерії в Університеті штату Пенсільванія.

Тепер головне завдання дослідників максимально здешевити виробництво матеріалу. Адже крім законодавчих обмежень, для витіснення пластику дуже важливі і економічні стимули.

Популярні новини зараз
Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про появу "Сміттєвої країни"