Пластикові відходи являють собою серйозну загрозу для навколишнього середовища. Близько 10% від усього пластикового сміття потрапляє в світовий океан. Міністерство сільського господарства США підтримало проект групи вчених, спрямований на розробку альтернативи пластику, передає Futurity.

Новий матеріал будуть виготовляти з панцирів крабів і картону. Перші випробування показали, що наноструктурований матеріал виходить надзвичайно міцним. Крім того, він відмінно витримує вплив сухої і вологої пари, жиру, сольових розчинів. Два основних компонента хітозан і целюлоза, крім усього іншого, ще й дуже дешеві. Хітозан добувають з хітину, основного елемента екзоскелетів членистоногих і ракоподібних.

"Ці екологічно безпечні бар'єрні покриття можуть використовуватися в самих різних цілях, починаючи з виробництва водонепроникного паперу, продовжуючи покриттями для стельової і настінної плитки, і закінчуючи харчовими покриттями для герметизації продуктів", — стверджує глава дослідницької команди Джеффрі Кэтчмарк, професор сільськогосподарської і біологічної інженерії в Університеті штату Пенсільванія.

Тепер головне завдання дослідників максимально здешевити виробництво матеріалу. Адже крім законодавчих обмежень, для витіснення пластику дуже важливі і економічні стимули.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк показала помідорчики найближчої людини: "Приїхала"

Ольга Сумська встановила небувалий рекорд з чоловіком: більше зміг тільки Зібров

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про появу "Сміттєвої країни"