У Китаї були виявлені яйця птерозаврів. Ембріони всередині яєць збереглися достатньо добре. На сьогоднішній день немає остаточної відповіді на те, чи були представники цього виду динозаврами або представниками пернатих рептилій. Вивчення ембріонів дозволяє стверджувати, що на відміну від сучасних рептилій у новонароджених птерозаврів ще не було зубів. Це дає підстави припускати, що після народження пташенята тривалий час опікувалися батьками. Як повідомляє журнал Експерт, даний вид рептилій вимер близько 66 мільйонів років тому.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДослідження 16 ембріонів у цих яйцях показує, що у маленьких птерозаврів були добре розвинуті кістки стегна, що свідчить про те, що рептилії могли ходити незабаром після вилуплення. Але оскільки у ембріонів були слаборозвинуті кістки, що підтримують грудну м'яз, що відповідає за політ. малоймовірно, щоб новонароджені птерозаври могли літати, кажуть дослідники. Птерозаври жили в часи динозаврів, але вони не були динозаврами. Швидше, вони були крилатими рептиліями, які вимерли близько 66 мільйонів років тому.
Той факт, що ці літаючі рептилії відкладали яйця, не був підтверджений до 2004 року, коли дослідники оголосили, що виявили в Китаї два яйця птерозавра і одне яйце в Аргентині, яке містило добре розвинені ембріони, за словами Д. Чарльза Демінга, головного лектора в Школы наук про життя Університету Лінкольна в Сполученому Королівстві. Дослідники виявили нещодавно описану групу яєць птерозавра в районі Хамі в Сіньцзяні, на північно-заході Китаю. Крім яєць віком до 120 мільйонів років, дослідники виявили залишки викопних птерозаврів, відомих як Hamipterus tianshanensis.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про пернатого алігатора