Відомо, що перші тварини з'явилися задовго до зникнення динозаврів. Ця обставина довгий час не давала спокою вченим. Виникало питання, як звірі рятувалися від небезпечних ящерів? Виявляється, що переважна більшість тварин вела нічний спосіб життя, а під час активності динозаврів ховалися або спали, передає ZN,UA. Про це можуть свідчити результати дослідження, опубліковані в журналі Nature Ecology&Evolution. Дані аналізу показують, що звірі перейшли на денний спосіб життя не раніше 66 мільйонів років тому, тобто незабаром після вимирання динозаврів.

У ході дослідження вчені проаналізували активність 2 415 видів сучасних ссавців, що представляють всі існуючі загони і 135 із 148 сімейств. Щоб з'ясувати час переходу від нічного до денного способу життя, дослідники реконструювали ймовірну активність стародавніх ссавців, починаючи з моменту їх появи. Вони розділили на кілька груп за типом активності, в тому числі на денну, нічну і катемеральну, коли тварина активна через певні проміжки часу і вдень, і вночі. Потім дослідники наклали "карту" активності на два філогенетичних дерева. Обидва вони починалися з поділу предків першозверей (сучасних качкодзьоба і єхидни), на плацентарних і сумчастих. За однією гіпотезою, воно сталося 220 мільйонів років тому, за іншою — 166 мільйонів років тому.

За результатами реконструкції виявилося, що більшість ссавців перейшли від виключно нічного до катемерального способу життя або близько 75 мільйонів років тому, за кілька мільйонів років до вимирання динозаврів, або відразу після — приблизно 65,8 мільйонів років тому. На думку авторів дослідження, такі результати не суперечать гіпотезі "нічного пляшкового горлечка", так як за деякими припущеннями, зникнення динозаврів подекуди почалося за 15 мільйонів років до мел-палеогенового вимирання.

Популярні новини зараз
Найбагатша співачка України Камалія показала як відпочиває з дітьми та чоловіком: "Які ж ви неймовірні!" Майже у два рази: в Україні обрушилися ціни на популярну ягоду Чоловік Корольової Тарзан насмішив американців китайцями: "Заклейте Байдену рот" Ірина Федишин знову осоромилася, зачепивши Настю Приходько - та в кишеню за словом не полізла: "Хто ти така?"
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про причини вимирання динозаврів