Вчені не перший день експериментують зі стовбуровими клітинами. Вважається, що ці клітини здатні стати матрицею, що трансформується в будь-який інший вид тканини. Нещодавні експерименти зі стовбуровими клітинами дозволили вченим подолати параліч у щурів. Як повідомляє видання EurekAlert, встати на власні ноги вдалося більшій частини щурів. Зараз вчені намагаються зрозуміти, що завадило це зробити іншим тваринам.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДослідники під керівництвом доктора Шуламита Левенберга імплантували людські стовбурові клітини щурам з повним поперечним перерізом спинного мозку. Стовбурові клітини, взяті з мембрани слизової оболонки рота, були модифіковані підтримуючі клітини, що виробляють фактори росту і виживання нервів.
Крім того, що стовбурові клітини потрібно було імплантувати в спинний мозок через рівні інтервали, ученим довелося створити тривимірний каркас, до якого стовбурові клітини змогли прикріпитися, щоб вирости і перетворитися на підтримуючі. Також ці тканини потрібно було засіяти тромбинами і фибриногенами, які служать для стабілізації нейронів у спинному мозку щурів. Пошкодження спинного мозку часто ведуть до паралічу нижніх кінцівок. Досі відновити рухові функції після поперечного розтину не вдавалося.
В результаті піддослідні гризуни продемонстрували поліпшені темпи відновлення, порівняно з контрольною групою. Через Три тижні після введення стовбурових клітин 42% щурів з паралічем нижніх кінцівок змогли підтримувати власний вагу і ходити. 75% з них реагували на подразнення нижніх кінцівок і хвоста. Крім цього, вчені відзначили деяке зменшення пошкоджень спинного мозку, що вказує на відновлення тканин.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про пригоди сліпого єнота