Вчені не перший день експериментують зі стовбуровими клітинами. Вважається, що ці клітини здатні стати матрицею, що трансформується в будь-який інший вид тканини. Нещодавні експерименти зі стовбуровими клітинами дозволили вченим подолати параліч у щурів. Як повідомляє видання EurekAlert, встати на власні ноги вдалося більшій частини щурів. Зараз вчені намагаються зрозуміти, що завадило це зробити іншим тваринам.

Дослідники під керівництвом доктора Шуламита Левенберга імплантували людські стовбурові клітини щурам з повним поперечним перерізом спинного мозку. Стовбурові клітини, взяті з мембрани слизової оболонки рота, були модифіковані підтримуючі клітини, що виробляють фактори росту і виживання нервів.

Крім того, що стовбурові клітини потрібно було імплантувати в спинний мозок через рівні інтервали, ученим довелося створити тривимірний каркас, до якого стовбурові клітини змогли прикріпитися, щоб вирости і перетворитися на підтримуючі. Також ці тканини потрібно було засіяти тромбинами і фибриногенами, які служать для стабілізації нейронів у спинному мозку щурів. Пошкодження спинного мозку часто ведуть до паралічу нижніх кінцівок. Досі відновити рухові функції після поперечного розтину не вдавалося.

В результаті піддослідні гризуни продемонстрували поліпшені темпи відновлення, порівняно з контрольною групою. Через Три тижні після введення стовбурових клітин 42% щурів з паралічем нижніх кінцівок змогли підтримувати власний вагу і ходити. 75% з них реагували на подразнення нижніх кінцівок і хвоста. Крім цього, вчені відзначили деяке зменшення пошкоджень спинного мозку, що вказує на відновлення тканин.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Гроші на дітей: в Україні збільшилася сума допомоги батькам новонародженої дитини Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про пригоди сліпого єнота