Як показали останні дослідження, наш зір і мозок працюють вибірково. Умовно кажучи, ми бачимо лише те, що нам потрібно бачити. Наприклад, якщо людина знаходиться в стані пошуку пари, то мозок, перебуваючи в людному місці, орієнтує свій пошук в першу чергу на певний тип зовнішності. Аналогічні процеси відбуваються в нашій голові у тривожних станах. Ми в першу чергу розпізнаєм в натовпі обличчя, потенційно пов'язані з загрозою, і намагаємося уникати їх. Як повідомляє журнал EurekAlert, простіше і швидше за все наше око помічає тип обличчь, що уособлюють в нашій свідомості силу і владу.

Ран Хассина і його дослідницька команда провели шість експериментів з 174 учасниками, в ході яких їм показували набори швидко змінюючих одне одного зображень і просили натискати кнопку комп'ютера кожен раз, коли вони бачать знайоме обличчя. Під шквалом картинок, що швидко змінюються мозку потрібно кілька секунд, щоб зрозуміти, що він бачить за обличчя і "передати" зображення на обробку. Дослідники звернули увагу, що швидше за все людина розпізнавала ті особи, які асоціювалися з владою і силою.

Перед мозком стояла гігантське завдання: визначити, які стимули "заслуговують уваги, а які ні, пояснює Хассина. Ментальний алгоритм, який розробили дослідники, вказує на пріоритет влади та потенційної загрози. Робота ізраїльських фахівців, опублікована в журналі Nature Human Behavior, допоможе краще зрозуміти аутизм, пост-травматичний розлад та інші захворювання. Можна буде навчити і розучити людей сприймати певні риси як загрозливі або як соціально значущі.

Ранее портал "Знай.ua" повідомляв про те, як вплинути на мозок гвалтівника

Популярні новини зараз
Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні 3G в Україні більше не буде: до чого готують мобільні оператори Для пенсіонерів буде більше грошей у квітні Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще