Як показали останні дослідження, наш зір і мозок працюють вибірково. Умовно кажучи, ми бачимо лише те, що нам потрібно бачити. Наприклад, якщо людина знаходиться в стані пошуку пари, то мозок, перебуваючи в людному місці, орієнтує свій пошук в першу чергу на певний тип зовнішності. Аналогічні процеси відбуваються в нашій голові у тривожних станах. Ми в першу чергу розпізнаєм в натовпі обличчя, потенційно пов'язані з загрозою, і намагаємося уникати їх. Як повідомляє журнал EurekAlert, простіше і швидше за все наше око помічає тип обличчь, що уособлюють в нашій свідомості силу і владу.

Ран Хассина і його дослідницька команда провели шість експериментів з 174 учасниками, в ході яких їм показували набори швидко змінюючих одне одного зображень і просили натискати кнопку комп'ютера кожен раз, коли вони бачать знайоме обличчя. Під шквалом картинок, що швидко змінюються мозку потрібно кілька секунд, щоб зрозуміти, що він бачить за обличчя і "передати" зображення на обробку. Дослідники звернули увагу, що швидше за все людина розпізнавала ті особи, які асоціювалися з владою і силою.

Перед мозком стояла гігантське завдання: визначити, які стимули "заслуговують уваги, а які ні, пояснює Хассина. Ментальний алгоритм, який розробили дослідники, вказує на пріоритет влади та потенційної загрози. Робота ізраїльських фахівців, опублікована в журналі Nature Human Behavior, допоможе краще зрозуміти аутизм, пост-травматичний розлад та інші захворювання. Можна буде навчити і розучити людей сприймати певні риси як загрозливі або як соціально значущі.

Ранее портал "Знай.ua" повідомляв про те, як вплинути на мозок гвалтівника

Популярні новини зараз

Справжні імена та прізвища Дантеса, Саніної, Джамали, Тіни Кароль: Камалія "порвала" всіх

Колишня Потапа Ірина Горова захопила стрункою фігурою: "Потрібно пахати"

Олена-Крiстiна Лебідь приголомшила зізнанням про жорстоке побиття: покинув на підлозі в калюжі крові

Дружина Влада Ями з новими бровами й пухкими губами стала схожою на ляльку: "Відмінно"

Показати ще