Американські вірусологи розробили ліки, одинична доза якого пригнічує розмноження вірусу імунодефіциту протягом місяця і перешкоджає зараженню ВІЛ протягом двох тижнів.

"Сучасні антиретровірусні терапії дозволяють носіям ВІЛ вести повноцінне життя, однак ця життя дістається їм не зовсім безкоштовно. Подібні ліки дороги, токсичні, вони поступово втрачають свою ефективність і порушення режиму важко позначаються на пацієнтах. Багато з цих проблем можна було б вирішити, створивши ліки, яке діяло на організм протягом дуже довгого часу", - пишуть Говард Гендельман з університету Небраски в Омасі (США) і його колеги.

Як пояснюють вчені, сьогодні хворі на ВІЛ можуть прожити десятки років завдяки прийому антиретровірусних препаратів - речовин, що пригнічують різні етапи реплікації вірусу в клітинах тіла. Так як вони часто володіють сильними побічними ефектами, медики часто змушені припинити їх прийом на кілька тижнів.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще

При припиненні їх прийому ВІЛ "вилазить з окопів" і починає інтенсивно копіювати себе, часто повертаючись до початкових масштабами інфекції за три або два тижні. В останні роки вчені активно намагаються знайти ліки або антитіла, які допомагали б уникнути подібної "контратаки" вірусу, або дозволяли б "вигнати" вірус з клітин.

Гендельман і його колеги розробили своєрідне проміжне рішення - їм вдалося модифікувати один з вже існуючих препаратів, долутегравир, таким чином, що його молекули продовжували пригнічувати розмноження вірусу в організмі тварин протягом дуже довгого часу.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що суперспреи замінять знеболювальні.