Через це у вас ніяк не виходить схуднути і зберегти досягнутий результат. Ми розповімо про найбільш поширені помилки на шляху до ідеального тіла.

Створення великого дефіциту калорій

Організм людини прекрасно адаптований для існування в умовах голоду. Тому, коли ви різко знижуєте калорійність раціону, тіло тут же підлаштовується під нові умови і починає економити енергію. А коли ви домагаєтеся своїх цілей в схудненні і переходите на звичайний раціон, тіло, налаштоване на економію енергії, споживає калорії з колишньою швидкістю, а ось витрачає дуже неохоче. У підсумку ви швидко набираєте скинуті кілограми. Тому не варто обмежувати раціон більше, ніж на 25% від належної калорійності з урахуванням вашої ваги, віку, статі та способу життя.

Пропуск прийомів їжі

Популярні новини зараз
У ТЦК потрібно і жінкам: кому з українок загрожує мобілізація після 18 травня Дати виплати пенсій "перетасували": чи можна змінити день отримання виплат Нові тарифи на газ в Україні: скільки він коштуватиме до квітня 2025 року 60-й День народження - не привід радіти: в Україні пенсіонерам повідомили погану новину
Показати ще

Багато людей вважають, що, пропускаючи прийоми їжі, вони прискорюють схуднення. Наприклад, людина пропускає сніданок або залишається без обіду на роботі, але при цьому з'їдає дуже ситну і калорійну вечерю. Така стратегія схуднення не приносить хороших результатів. По-перше, після цілого дня без їжі сильний голод змусить вас з'їсти набагато більше, ніж зазвичай. По-друге, пропуск прийому їжі може негативно вплинути на рівень цукру в крові, метаболізм і рівень енергії.

Недостача білка в раціоні

Білок забезпечує почуття насичення, знижує споживання калорій і грає ключову роль в збереженні м'язової маси в процесі схуднення. У процесі схуднення разом з жиром ви неминуче втрачаєте м'язову масу. Білок допомагає захистити тіло від цього неприємного наслідку дієти. Намагайтеся, щоб 30% від денної норми калорій становив білок.

Рідкі дієти

Часто люди, що бажають схуднути з мінімальними зусиллями, вважають за краще рідкі дієти. Однак фруктові або овочеві соки не забезпечать тілу достатньо клітковини і білка - ключових поживних речовин, необхідних для почуття насичення. Не сідайте на рідкі дієти, споживайте достатньо білка і клітковини.

Виключення жирів

Жири необхідні для здоров'я шкіри, суглобів, гарного зору, пам'яті і настрою. Крім того, без достатньої кількості жирів вітаміни A, D, K і E не засвоюються в організмі, що може спричинити за собою авітаміноз і проблеми зі здоров'ям. Для схуднення важливіше скоротити кількість вуглеводів, а не жирів. Не варто сильно знижувати кількість жирів в раціоні, але бажано віддати перевагу ненасиченим жирам, які містяться в рибі, авокадо, горіхах і рослинних оліях.

Фізична активність без дієти

Вправи необхідні для здоров'я і підтримки м'язової маси під час схуднення. Однак без зміни харчових звичок фізичні вправи не приведуть до значної втрати ваги. Люди часто переоцінюють кількість калорій, що спалюються під час вправ. Займайтеся спортом, але пам'ятайте, що це не допоможе вам скинути вагу без дієти. Зробіть і вправи, і правильне харчування частиною свого життя і сприймайте тренування як веселе заняття, яке приносить задоволення.

Одноманітність в тренуваннях

Одні і ті ж вправи викликають швидку адаптацію організму, так що ваше тіло дуже скоро почне витрачати менше калорій на ту ж активність. В результаті ваше схуднення сповільниться або зовсім зупиниться. Міняйте види тренувань і інтенсивність занять, пробуйте незвичайні вправи, доповнюйте їх високоінтенсивним інтервальним тренінгом. Будь-яке незвичне для тіла навантаження збільшує витрату калорій і прискорює метаболізм на деякий час після тренування.

Очікування швидких результатів, які збережуться надовго

Більшість людей, що сидять на дієті, знову набирають вагу протягом року. Швидке схуднення змінює гормональний баланс, уповільнює метаболізм і збільшує почуття голоду. Коли люди повертаються до звичного режиму харчування, ці зміни змушують їх швидко набирату вагу. А оскільки сила волі - це дуже обмежений ресурс, дуже складно підтримувати строгу дієту протягом довгого часу. Найбільша виграшна стратегія - повільні поступові зміни.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про п'ять стравах для ідеального сніданку.