Виявилося, що достатньо вивчені питання про космос відомі далеко не всім, у зв'язку з чим і створена добірка фактів про планети. Про це повідомляють ЗМІ.

1. Смак їжі в космосі змінюється

У астронавтів, які потрапляють на орбіту, повністю змінюються уподобання в їжі. Приміром, астронавт Міжнародної космічної станції Пеггі Уїтсон розповіла, що її улюблена їжа на Землі, креветки, просто огидна їй у космосі.

2. Бетельгейзе

Бетельгейзе — червона зірка, яка настільки величезна, що її діаметр більше, ніж діаметр всієї орбіти Землі навколо Сонця.

Популярні новини зараз
Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

3. Небезпека космічного сміття

Ризик отримати серйозну травму внаслідок падіння з орбіти шматка космічного сміття — 1 на 100 мільярдів.

4. Небесні тіла в Сонячній системі

Маса Юпітера в 2,5 рази більше, ніж всіх інших планет Сонячної системи, разом узятих. При цьому маса Сонця становить 99,86% від маси всієї речовини в Сонячній системі.

5. Вода може чудесним чином плавати в космосі

Далеко в галактиці (на відстані в 10 мільярдів світлових років від Землі) існує величезна хмара водяного пара, в якому води в 40 трильйонів разів більше, ніж в океанах Землі.

6. Місяць і Земля

Об'єм Місяця приблизно дорівнює об'єму Тихого океану.

7. Галактика Сомбреро

У 28 мільйонів світлових років від Землі є галактика, яка виглядає в точності як мексиканське Сомбреро. Її можна розгледіти в звичайний телескоп.

8. Назви Марса

Грунт Марса багатий залізом, що надає поверхні планети червонуватий колір. Через це єгиптяни називали його Дешерієв ("червоний"), а китайці називали Марс "вогненною зіркою". Римляни назвали планету Марсом, у честь бога війни (еквівалент Ареса у грецькій міфології).

9. Літочислення на Венері

Венера обертається навколо Сонця швидше, ніж Земля, але при цьому вона на диво повільно обертається навколо своєї осі. Навколо Сонця Венера робить оборот за 225 днів, а оборот навколо своєї осі вона робить за 243 земних дня. Таким чином, рік на Венері коротше дня.

10. Аполлон 11

Космічний корабель "Аполлон 11", який доставив на Місяць Нейла Армстронга, Базза Олдріна і Майкла Коллінза, сів на поверхню Місяця, що називається, "впритул". Палива в гальмівному двигуні залишалося всього на 20 секунд роботи.

Дивіться сюжет про космос

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", "мисливець за інопланетянами" надіслав перше фото прибульців.