Рослини на відміну від вищих тварин не володіють інтелектом. Однак, як повідомляють німецькі дослідники, поведінка їх може бути досить складною. Вчені переконані в тому, що рослини здатні вести конкурентну боротьбу з найближчими сусідами і по черзі застосовувати різні тактики виживання. Як повідомляють російські ЗМІ, в деяких випадках ця особливість здатна надавати рослинам разючу подібність до ссавців.

Дані останніх дослідів, проведених тими, хто працює в Тюбінгенському університеті, підтверджують, якщо у рослин і відсутній інтелект, то спілкуватися з собі подібними і робити їм попередження про небезпеку вони цілком здатні. У той же час вчені ФРН повідомили, що не всі рослини мають "командним дух". Однак, деякі з них вже можуть в результаті конкуренції приймати рішення, які фахівці назвали "складними". Як виявилося, ряд рослин, що для того, щоб вижити, можуть здійснити оцінку конкурентоспроможності тих, що ростуть поруч.

Після цього ними вносяться поправки в напрям своєї подальшої життєдіяльності. Автори доповіді поінформували, це дуже схоже на поведінку розвинених тварин в аналогічних ситуаціях. Вибір стратегій поведінки при цьому не дуже великий, проте, в нього входять основні поведінкові процеси. Вони можуть стати ухиленням, терпимістю або конфронтацією. Власне, майже так само поводяться і люди, які обирають свої дії в одному з цих напрямів, в залежності від оцінки власних сил у протистоянні.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про рослини, які замінять ліхтарі