Вчені заявили, що пластик, який забруднює світовий Океан раптово почав зникати. Дослідники вважають, що цьому сприяють якісь невідомі бактерії, які здатні знищувати небезпечне сміття.

Про це повідомляє "Naked-science".

За словами дослідників, рівень забруднення світових вод в десятки разів нижчий, ніж мало б бути.

"Абсолютно парадоксально відсутність зростання накопичення пластику, показане в області Північного субтропічного антициклонічного кругообігу, незважаючи на стрімке збільшення його виробництва і використання", - розповів іспанський вчений Рікардо Солі.

Спеціалісти пов'язують різке зниження рівня відходів у морях із розмноженням бактерій, які здатні переробляти пластик.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

До якого виду належать ці мікроорганізми, поки що невідомо. Проте дослідники не в захваті від таких помічників. За словами фахівців, у процесі розкладу пластика, він може розпадатися на дрібні та мікроскопічні частки, що в свою чергу становить небезпеку для морських мешканців.

Вчені також припускають, що зменшення відходів може бути пов’язано з так званою колонізацією, коли сміття з часом осідає на дно океану.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", німецький інженер створив із пластикових відходів універсальний конструктор.