Гігантські восьминоги Enteroctopus dofleini, що мешкають в північних районах Тихого океану, не самі великі головоногі на Землі. Втім, деякі екземпляри можуть виростати до кількох метрів і важити до 50 кг.

А нове дослідження американських біологів показало, що насправді під "парасолькою" гігантських восьминогів досі були об'єднані два абсолютно різних види молюсків. Про це повідомили вчений Девід Счил (David Scheel) і його колеги з Університету Аляска-Пасифік.

Люди виловлюють гігантських восьминогів вже багато століть, але досі не помічали різницю між ними. Однак, генетичний аналіз, проведений Девідом Счилом і Натаном Холенбергом (Nathan Hollenbeck), підтвердив, що на самому півночі Тихого океану, в районі " Аляски і Берингової моря живе окремий вид восьминогів. Вони воліють не тільки холодні, а й більш глибокі води, тому рідше попадаються на очі дайверам.

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

З 21 примірника, виловленого рибалками на Алясці і потрапив у руки вчених, близько третини (шість штук) ставилися до нового виду. Найбільшою з них виявилася самка масою 2,15 кг. Поки що вчені не можуть оцінити навіть приблизну чисельність цих восьминогів. Вид ще не отримав назви, хоча родове ім'я у нього буде, мабуть, тим же – Enteroctopus.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що лабораторні щури отримали підвищення.