Британські вчені-генетики з Лондонського університетського коледжу, Університету Ланкастера і Квін Мері відкрили головну таємницю старіння людини.

Дослідники заявили про те, що старіння у круглих черв'яків відбувається через активність небажаних генів, а не через зношування організму. На думку вчених, цей же механізм характерний і для людей, повідомляє EurekAlert!

Люди старіють і вмирають через серйозні погані зміни, які пов'язані з процесом переробки клітинами власних компонентів (аутофагія).

Популярні новини зараз

Львів'янка показала життя в Польщі у злотих: скільки витрачають на їжу та оренду житла

Пішов з життя брат мільярдера Ріната Ахметова (оновлено)

"Стане матусею", - 45-річна Наталія Могилевська заінтригувала українців

Найпереробленіша з "Пацанок" Покрищук показала натуральну "красу" до операцій: "Впізнали жінку?"

Показати ще

В ході дослідження вчені вивчили ознаки старіння у черв'яків Caenorhabditis elegans, лабораторні штами яких живуть дві-три тижні. В результаті дослідники встановили, що одну з основних ролей грають гени, які кодують білки, які беруть участь в процесі аутофагії, коли клітина переробляє свої власні компоненти. Виявилося, що в пізньому віці аутофагія викликає серйозне погіршення стану кишечника і призводить до смерті.

Саме цей процес і викликає важкі хвороби в більш зрілому віці. У людей дійсно ситуація схожа з цими піддослідними, кажуть вчені.

Вчені відзначають, що подібні процеси, коли програма розвитку перетворюється на шкідливі "квазі-програми", спостерігаються і у людей.

Наприклад, в організмі жінки для того, щоб утворювалося грудне молоко, відбувається вимивання кальцію з кісток. Це може принести негативні наслідки після менопаузи у вигляді остеоартриту, остеопорозу та інших захворювань.

Дослідники встановили, що процеси, характерні для ранніх етапів життя, продовжують протікати в більш пізньому віці, викликаючи вікові захворювання. Це призводить до розвитку деменції, раку, порушення роботи серцево-судинної системи і хронічної обструктивної хвороби легень.

Експерти кажуть, що від гомеостазу залежить стан організму. Якщо ж він порушений, то органи починають виходити з ладу, а це тягне за собою старіння органів і різні захворювання, включаючи онкологію.

Аутофагія, за словами вчених, може привести до летального результату в зрілому віці, попередньо погіршивши стан кишечника.

Коли організм за допомогою коду білків генів починає позбавлятися від "зайвого", втрачається еластичність шкіри, йде волога з організму. Вчені з Великобританії вже знайшли засіб "вічної молодості". Він, за словами вчених, уповільнює процес старіння на рівні мітохондрій.

Його головним завданням є поставка сірководню в мітохондрії, тому "застарілі" клітини починають живитися, відповідно сповільнюючи процес старіння. Правда, для цього необхідно прибрати клітини, які вже не здатні ділитися.

Нагадаємо, 10 способів старіти красиво.

Як повідомляв портал "Знай.ua", лікар-дієтолог Оксана Скиталінська розповіла, як убезпечити себе від проблем зі здоров'ям у спекотну пору.

Також "Знай.ua" писав, топ продуктів, які допоможуть помолодшати.