Фахівці канадської компанії Carbon Engineering розробили метод, що дозволяє добувати вуглекислий газ безпосередньо з атмосфери з допомогою циклу хімічних реакцій. За словами творців технології, її відмінна риса — невисокі витрати порівняно з іншими методами. Опис процесу опубліковано в журналі Joule.

Вуглекислий газ, отриманий за допомогою нової технології, зможе стати основою палива. Сьогодні існують кілька методів отримання палива з CO2: для цього використовують особливі мембрани, що дозволяють розділити кисень і чадний газ, а також спеціально розроблені каталізатори.

Метод, запропонований канадськими інженерами — не перший в цій області, є чимало способів отримання СО2 з атмосфери. Однак більшість цих технологій обходяться дорого: за різними оцінками, вартість отримання тонни газу може становити від 600 доларів до тисячі. Представники Carbon Engineering кажуть, що газ, отриманий за їхньою технологією, буде коштувати від 94 до 232 доларів за тонну.

Автори нового методу пропонують збирати повітря, насичене вуглекислим газом, за допомогою спеціальних конструкцій, які нагадують сучасні градирні (охолоджувальні вежі). Повітря закачується всередину за допомогою вентиляторів і взаємодіє з лужним розчином. Отриману рідину заморожують, а потім поступово нагрівають, доводячи до консистенції густої суспензії. Речовина проходить цикл хімічних реакцій, взаємодіючи з гашеним вапном, потім виділяється вуглекислий газ. Його можна використовувати у виробництві бензину і дизельного палива.

Популярні новини зараз
"Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України Перевіряйте банківську картку: українцям додатково виплатять по 4000 гривень Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках
Показати ще

За словами інженерів, з урахуванням всіх витрат таке паливо буде дорожче звичного бензину. При цьому його виробники все одно зможуть конкурувати з підприємствами, які отримують паливо стандартними методами: в ціну звичайного бензину закладені високі екологічні податки, і їх обсяг постійно зростає. Carbon Engineering вже випробувала технологію на невеликому підприємстві в Британській Колумбії. Якщо компанії вдасться знайти спонсорів, інженери планують побудувати великий завод для отримання CO2 за новою технологією не пізніше 2021 року.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що людству дали прогноз на майбутнє.