Група сибірських вчених провела серію досліджень, в результаті яких зуміла спрогнозувати, коли світ знову "засне", скутий льодом. Вчені відзначили, що на всі зміни в кліматі безпосередньо впливає орбіта Землі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак, дослідники вважають, що в наступний раз льодовиковий період на Землі настане не раніше, ніж через 30 тисяч років. Про це пишуть російські ЗМІ.
Нагадаємо, на початку 20 століття сербський вчений Мілутін Міланкович оприлюднив теорію, що те, яким чином Земля рухається навколо Сонця, чинить максимальний вплив на всі природні процеси, що відбуваються на планеті. Теорію Міланковича сибірські вчені взяли за основу, і пояснили чергування межльодовикових і великих льодовикових епох тим, що орбіта нашої планети видозмінюється. Фахівці стверджують, що Малий льодовиковий період на Землі закінчився ще в кінці 19 століття, коли і почалося глобальне потепління, що триває й донині.
У земній атмосфері кількість вуглекислого газу стрімко збільшується, це російські дослідники пов'язують не тільки з діяльністю людства, а й з підвищенням температури вод світового океану: це в свою чергу впливає на вивільнення покладів метану з його глибин.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що вчені зафіксували, що середня концентрація вуглекислого газу в квітні 2018 року в атмосфері Землі досягла рекордних 410 ppm (частин на мільйон). Тобто на 1 кубометр повітря на даний момент доводиться 410 мілілітрів газу. Дані опублікували дослідники Інституту океанографії Скріппса при Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго.
Ми також писали про те, що голландські вчені з Вагенінгенского університету помітили, що хоча зміни в кліматі через глобальне потепління спостерігаються по всій планеті, в деяких її куточках ці наслідки більш явні. Вони провели ряд досліджень і з'ясували, які країни опинилися під найбільшим впливом кліматичних змін планети.