Стало відомо, що міжнародна група вчених розробила новий спосіб прискорення електронів за допомогою хвиль, що виникають в плазмі при бомбардуванні протонами. Про це стало відомо з повідомлення видання Science News.

У майбутньому цей метод дозволить створити нові прискорювачі частинок, здатні розганяти електронні пучки до більш високих енергій, ніж ті, що доступні зараз.

Крім того, стандартні прискорювачі частинок працюють за рахунок коливальних електромагнітних полів, які генеруються в спеціальних резонаторах і прискорюють заряджені частинки.

При цьому варто відзначити, що дослідники, що працюють в лабораторії фізики частинок при ЦЕРН, продемонстрували, що прискорення можна досягти іншим способом. Для цього вони створювали пучки високоенергетичних протонів, які бомбардували плазму, що складається з іонізованих атомів і електронів. В результаті електрони плазми стали зміщуватися, утворюючи хвилі, які, в свою чергу, прискорювали додаткові електрони, інжектовані в іонізований газ.

Популярні новини зараз
Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає
Показати ще

Вчені довели, що новий метод дозволяє домогтися прискорення частинок до енергії, що дорівнює двом гігаелектронвольт, при проходженні ними близько 10 метрів. Подібний результат був раніше продемонстрований при створенні плазмових збурень за допомогою лазерів або інших електронних пучків. В даному випадку протони можуть нести більшу кількість енергії, що дозволяє домогтися вищого прискорення.

Також вчені підкреслюють, що результати експерименту поки тільки демонструють потенційну користь використання протонів для розгону електронів. Створення прискорювачів, в яких буде застосовуватися цей принцип, буде доступний лише в майбутньому, і для цього необхідні нові дослідження.

Нагадаємо, Жорж Шарпак отримав Нобелівську премію у далекому 1992 році. Він стояв поруч із нобелівським комітетом та королівською родиною, коли оголосили його ім'я, та вручали нагороду. А в його голові виринали кадри з минулого.

Як повідомляв Znaj.ua, на початку вересня 1949 року на стіл президента США Гаррі Трумена лягла доповідь розвідки. У ній повідомлялося, що аналіз проб повітря з району Камчатки показав наявність в них ізотопів, що вказують на проведення в СРСР випробування атомної бомби.

Також Znaj.ua писав про те, що сигнал з посланням миру і надії, який належав Стівену Хокінгу був відправлений у космос. Про це повідомляє видання The Rolling Stone.