Американським вченим вдалося відтворити карту, яка стала джерелом натхнення для іспанського мореплавця Христофора Колумба.

Карту зуміли відновити вчені з Університету Рочестера, що в Нью-Йорку. Зробили це завдяки цифровим технологіям і тривалому дослідженню. Відомо, що автором старовинної карти був німецький дослідник Хенрікус Мартеллус.

Карта була створена у 1491 році і вважалася найбільш точним зображенням географічних об'єктів Землі. Зокрема, в документі вперше правильно були нанесені контури Японії. Згодом карта отримала значні пошкодження і стерті написи, тому дослідники повністю відновили всі зображення.

"Команда використовувала кілька різних довжин хвиль, щоб сфотографувати карту - від ультрафіолету до інфрачервоного. Все тому, що Мартеллус використовував різні пігменти для написання цього тексту", - розповів учений Чет ван Дузер.

Популярні новини зараз

Вдень - коп, а ввечері - охоронець: глава МВС Денис Монастирський вирішив проблему маленьких зарплат поліцейських

Донька Ніни Матвієнко Тоня розкрила правду про розлучення матері після 40 років подружнього життя: "Втомилися, хочуть самі пожити"

Вистачить всій країні і будемо продавати? Під Харковом виявлено велике родовище газу, рекордних розмірів

Найважливіша молитва на день Введення в Храм Пресвятої Богородиці: просіть у Діви Марії допомоги і захисту

Показати ще

За словами дослідника, візуалізація підтверджує здогадку, що Христофор Колумб був ознайомлений зі змістом карти. Тому знаменитий мореплавець користувався нею, щоб знайти найкоротший шлях до Індії, що закінчилося відкриттям Америки, якої, звичайно, на карті не було.

Нагадаємо, вчені-астрономи нещодавно виявили на поверхні Місяця загадковий трикутний об'єкт. Вони назвали його космічним кораблем.

Цікава знахідка була виявлена під час вивчення фотографій останньою місячної місії. Уфологи на одному зі знімків натрапили на НЛО, що летить. Принаймні вчені переконані, що це був саме він.

При цьому експерти вважають, що НЛО міг прилетіти на Місяць ще в стародавні часи. Його вік може перевищувати сотні тисяч років. Висуваються припущення, що інопланетяни могли не впоратися з керуванням і об'єкт звалився донизу.

Як повідомляв раніше Знай.ua, побут минулих століть шокує сучасну людину. І якщо хтось мріяв жити в минулу епоху, яку нині вважає романтичною. То після нашої статті точно передумає. Давайте подивимося, як виглядали затишні місця і процедури в різні століття.

Також Знай.ua писав про те, що СНІД, який раніше називали "чумою XX століття", залишається однією з найнебезпечніших і маловивчених хвороб і в XXI столітті. Однією з найбільш таємничих тим є власне походження смертоносної епідемії.