Сучасна наука ділить нашу планету на три шари: земну кору, мантію і ядро. Однак геофізики з Вашингтона іншої думки. За твердженням групи фахівців з Інституту імені Карнегі, на глибині від 1000 до 2500 кілометрів розташований ще один шар.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Фахівці стверджують, що шар, про який йде мова, є своєрідною транзитивної зоною, в якій гірська порода перетворюється на дуже щільну і тверду речовину. Судячи з усього, це пов'язано з надвисоким тиском в нижніх шарах планети. Це тиск щонайменше 230 тисяч разів вище атмосферного. Саме такий тиск змушує, наприклад електрони заліза реагувати з мінералами.
Група вчених під керівництвом Віктора Стружкина спробувала відтворити такі ж умови в лабораторії на глибині близько 2000 км Під гігантським тиском (близько 940000 атмосфер) і дуже високій температурі (1727 градусів Цельсія) вчені вивчали фізичні і хімічні властивості так званих ферропериклазов. Ці сполуки присутні у складі деяких мінералів і мантії. Після завершення реакції, над мантією вийшов новий шар, який не менш ніж втричі перевищує по своїй щільності доексперементальний матеріал.
Раніше портал "Знай.ua" розповідав про причини полярного сяйва над Канадою