Міжнародна група вчених з Університету Канзасу провела серію досліджень, в результаті яких змогла з'ясувати, скільки годин спілкування знадобиться людям, перш ніж вони зможуть стати найкращими друзями.

Вчені опублікували статтю в березневому випуску Journal of Social and Personal Relationships, в якій професор комунікаційних досліджень Джеффрі Хол визначив, скільки часу потрібно, щоб пройти різні етапи дружби.У своєму попередньому дослідженні вчений з'ясував, що мозок людини здатен одночасно справлятися з 150 друзями. Хол і його колега розробили онлайн-інструмент для оцінки того, наскільки люди близькі своїм друзям. У першій частині дослідження вони проаналізували 355 анкет дорослих, які переїхали в протягом останніх шести місяців і шукали нових друзів.

Їх попросили подумати про когось, з ким вони познайомилися після переїзду, і про те, як розвивалася їхня дружба. Їм потрібно було розповісти, наскільки вони близькі і скільки годин проводять разом, а також як оцінили б свої стосунки відповідно до однієї з чотирьох категорій: знайомий, випадковий друг, друг або близький друг. Завдяки цьому дослідники могли оцінити кількість годин, які потрібно пройти для різних етапів дружби.У другій частині дослідження 112 студентів запитали про двох людей, яких вони зустріли на початку навчання. Через чотири і сім тижнів дослідники спостерігали, як просувалася ця дружба. Результати показали, що потрібно близько 40-60 годин, щоб створити повсякденні відносини, від 80 до 100 годин, щоб подружитися, і близько 200 годин, щоб стати хорошими друзями.

"Ми повинні витратити цей час. Ви не можете клацнути пальцями і отримати друга. Підтримка близьких стосунків - це найважливіша робота, яку ми робимо в нашому житті", - прокоментував результати Холл.

Таким чином, хоча ви і не можете змусити людину дружити з вами, якщо плануєте стати ближче з будь-ким, найкращий спосіб зробити це - проводити з ним більше часу."Зробіть своїм пріоритетом проведення часу з потенційними друзями. Якщо ви зацікавлені в дружбі, налагодьте зв'язок. Якщо ви працюєте разом, ходіть на обід або посидіти в барі. Це говорить людям, що ви зацікавлені в тому, щоб бути з ними друзями", - сказав Хол.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що дослідники з'ясували, хто ризикує померти передчасно через свій режиму сну: сови чи жайворонки.