Міжнародна група вчених з Університету Канзасу провела серію досліджень, в результаті яких змогла з'ясувати, скільки годин спілкування знадобиться людям, перш ніж вони зможуть стати найкращими друзями.

Вчені опублікували статтю в березневому випуску Journal of Social and Personal Relationships, в якій професор комунікаційних досліджень Джеффрі Хол визначив, скільки часу потрібно, щоб пройти різні етапи дружби.



У своєму попередньому дослідженні вчений з'ясував, що мозок людини здатен одночасно справлятися з 150 друзями. Хол і його колега розробили онлайн-інструмент для оцінки того, наскільки люди близькі своїм друзям. У першій частині дослідження вони проаналізували 355 анкет дорослих, які переїхали в протягом останніх шести місяців і шукали нових друзів.

Їх попросили подумати про когось, з ким вони познайомилися після переїзду, і про те, як розвивалася їхня дружба. Їм потрібно було розповісти, наскільки вони близькі і скільки годин проводять разом, а також як оцінили б свої стосунки відповідно до однієї з чотирьох категорій: знайомий, випадковий друг, друг або близький друг. Завдяки цьому дослідники могли оцінити кількість годин, які потрібно пройти для різних етапів дружби.

Популярні новини зараз
Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються За безкоштовні поїздки в автобусах тепер доведеться платити Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати
Показати ще


У другій частині дослідження 112 студентів запитали про двох людей, яких вони зустріли на початку навчання. Через чотири і сім тижнів дослідники спостерігали, як просувалася ця дружба. Результати показали, що потрібно близько 40-60 годин, щоб створити повсякденні відносини, від 80 до 100 годин, щоб подружитися, і близько 200 годин, щоб стати хорошими друзями.

"Ми повинні витратити цей час. Ви не можете клацнути пальцями і отримати друга. Підтримка близьких стосунків - це найважливіша робота, яку ми робимо в нашому житті", - прокоментував результати Холл.

Таким чином, хоча ви і не можете змусити людину дружити з вами, якщо плануєте стати ближче з будь-ким, найкращий спосіб зробити це - проводити з ним більше часу.



"Зробіть своїм пріоритетом проведення часу з потенційними друзями. Якщо ви зацікавлені в дружбі, налагодьте зв'язок. Якщо ви працюєте разом, ходіть на обід або посидіти в барі. Це говорить людям, що ви зацікавлені в тому, щоб бути з ними друзями", - сказав Хол.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що дослідники з'ясували, хто ризикує померти передчасно через свій режиму сну: сови чи жайворонки.