Американське космічне агентство NASA збирається в 2020 році відправити на Марс міні-вертоліт.

Про це передає "Голос Америки".

Вертоліт Mars Helicopter буде базуватися на марсоході наступного покоління. Він управляється дистанційно і спроектований спеціально для польотів в розрідженій атмосфері Марса. Його вага 1,8 кг, розміром він як невеликий м'яч.

"Подвійний гвинт Mars Helicopter здатний обертатися зі швидкістю, яка в 10 разів перевищує швидкість земних вертольотів. Він оснащений сонячними батареями і системою підігріву. На випробуваннях він успішно піднявся на висоту, що перевищує 12 км - це означає, що на Марсі Mars Helicopter зможе літати на висоті більше 30 км. В разі успіху, це буде перший випадок використання літального апарату на іншій планеті", - пише видання.

Варто відзначити, що телескоп Hubble дав можливість астрономам зробити приголомшливий знімок туманності Гелікс. В кінцевому викладеному кадрі були об'єднані знімки, отримані з Національної обсерваторії Кітт-Пік.

Туманність Геликс, відображена на неймовірному знімку, одразу ж була назвала "оком Бога" в Інтернеті та ЗМІ. Унікальність даного знімка в тому, що він складається з комбінованих зображень. У ній одночасно поєднуються різкі знімки космічного телескопа Hubble з широким виглядом мозаїчної камери на 0,9-метровому телескопі наукового фонду Національної обсерваторії Кітт-Пік.

Популярні новини зараз

В Україні почнуться масові карантинні рейди: людям без масок світять штрафи

Ідеальне сало в пакеті, щоб здивувати і дідуся, і бабусю: рецепт на майбутнє

Головне за день: скасування безкоштовного проїзду, перемога Анни Неплях на Міс Україна-Всесвіт і правила носіння маски після вакцинації

Носити чи не носити? Відомий адвокат розповів, чи потрібна маска після вакцинації

Показати ще

Фото було названо одним з найбільш досконалих небесних зображень, які були зроблені вченими за весь час. У результаті кропіткої праці була створена унікальна мережа "кометних ниток", які вбудовані в синє (кисень) газове кільце і яскраве червоне (водень і азот). При цьому зовнішні краї утворені зіркою, яка вмирає.

"Туманність Геликс, або туманність Равлик — планетарна туманність в сузір'ї Водолія, яка вважається однією з найближчих до нас, хоч і розташована на відстані 650 світлових років. Цікаво й те, що ця галактика є подібною до нашої", - зазначається під фото.

Крім того раніше Національне управління США з повітроплавання і дослідженню космічного простору (NASA) оприлюднило черговий прекрасний знімок з борту орбітального телескопа "Хаббл" (NASA/ESA Hubble Space Telescope).

Цього разу на фотографії зображено гігантське скупчення галактик, яке фігурує під позначенням RXC J0032.1+1808. Зображення зроблено в рамках програми RELICS (Reionization Lensing Cluster Survey) по дослідженню декількох десятків найбільших скупчень галактик.

На знімку зображено безліч галактик. Подібні гравітаційно-пов'язані структури є одними з найбільших у Всесвіті. Маси скупчень варіюються від 1013 до 1015 мас Сонця, а розміри складають десятки мільйонів світлових років.

NASA виявили екзопланету TRAPPIST 1.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Ілон Маск проб'є небо грандіозною космічною революцією.