Вчені вперше виявили в океані незвичайні структури (модони), що складаються з двох противонаправленных вихрових течій. Такі утворення можуть переносити воду на відстань аж до тисячі кілометрів зі швидкістю, яка приблизно в десять разів вище, ніж інші механізми переміщення води в океані.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Переміщення води у верхніх шарах океанів в помірних широтах зазвичай відбуваються зі швидкістю близько одного - двох сантиметрів в секунду. Саме з такою швидкістю поширюються хвилі Россбі, що біжать уздовж кордону між теплим верхнім шаром океану і більш глибокими холодними шарами. З-за того, що океанські течії петляють, в результаті меандрирования від них можуть відриватися окремі вихори, які потім продовжують самостійний рух.
Теоретичні оцінки та чисельне моделювання передбачають і можливе утворення в океанських приповерхневих течіях модонів - систем двох противонаправленных вихорів, які рухаються парою і зі значно більшою швидкістю, ніж окремі вихори і хвилі Розбі. Проте в реальності такі структури до цього дня виявити не вдавалося.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що рибалка зловила треногое тварина.