Вчені з'ясували, щоб вивчити на рівні з рідною мовою, наприклад, англійську граматику – краще почати вивчення у віці 10 років. Люди залишаються дуже вразливими до вивчення іноземної мови до 17-18 років, після чого цей показник знижується.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДослідження, опубліковане в журналі Cognition, засноване на тесті по граматиці близько 670 тисяч людей різного віку і національностей. Учасники тесту відповідали на запитання, написані певні пропозиції на англійській граматично правильно. Також користувачі вказували свій вік і те, як довго вони вчили англійську мову і в яких умовах, зокрема жили в англомовних країнах.
У результаті виявилося, що близько 246 тисяч осіб, які пройшли тест, в дитинстві говорили лише англійською, а решта були двомовними. Найпоширенішими рідними мовами (крім англійської) були фінська, турецька, німецька, російська і угорська. Більшість людей, які пройшли текст, були віком 20-30 років.
Коли дослідники проаналізували дані за допомогою комп'ютерної моделі, то побачили, що краща здатність вивчати граматику була в дитинстві, зберігалася в підлітковому віці, і знижувалася в дорослому віці. Проте пізніше вивчення також може дати хороший результат, аж до вільного володіння мовою, говорять дослідники.
Незрозуміло, що призводить до падіння оптимальної здібності після 18 років. Дослідники припускають, що це може відбуватися через те, що мозок стає менш сприйнятливим до змін і адаптації у дорослому віці.
Співавтор дослідження Джош Тененбаум, професор Массачусетського технологічного інституту, припустив, що все пов'язано з біологічними змінами. Хоча не виключив, що причини можуть бути соціальними чи культурними. Але це не означає, що вивчати іншу мову в дорослому віці неможливо. Вивчення іншої мови вважається корисним для мозку і навіть може затримати розвиток деменції.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що вчені встановили, скільки потрібно часу, щоб зблизитися з людиною.