Якби неандертальці жили у наші дні, то вони точно страждали б від депресії та багато курили.

Такого висновку дійшли вчені з Інституту еволюційної антропології товариства Макса Планка у Лейпцигу, пише American Journal of Human Genetics.

Вони провели дослідження і встановили, що у геномі деяких сучасних людей все ще присутня ДНК неандертальців, що може впливати не лише на їх зовнішність, але й на поведінку.

За словами фахівців, сліди ДНК неандертальців можуть бути виявлені у 5% європейців і азіатів.

Популярні новини зараз
Екстрені відключення по всій Україні: що варто знати про нові графіки Торкнеться учнів 5-7 класів: у МОН анонсували нововведення Тарифи для пенсіонерів, студентів і бізнесу: що пропонують Київстар, Lifecell та Vodafone Мобілізація змінює фокус: кому з українців 50+ років час готуватись до армії
Показати ще

У геном homo sapiens генетичний матеріал більш древніх людей потрапив у результаті схрещування видів, яке відбулося приблизно 50 тисяч років тому.

На свій подив учені виявили, що гени неандертальців в організмі сучасників зовсім не "дрімають", а беруть активну участь у формуванні зовнішності та поведінки людей.

Крім кольору шкіри і волосся, ДНК стародавніх людей може викликати відчуття самотності та пригніченості, що призводить до депресії в її носія. А ще вона відповідальна за звикання до нікотину.

Дивіться ролик про те, як кинути палити

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", вчені виявили унікальний скелет.