Зима майже відступила, і поки епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ в Україні не перевищено. Проте, згідно з даними Центру громадянського здоров'я МОЗ України за 5 тиждень 2018 року на гострі респіраторні вірусні інфекції (в тому числі на грип) захворіло понад 200 тисяч українців. Найвищий показник захворюваності зареєстрований в Київській, а найменший - у Закарпатській області. Близько 50% хворих на ГРВІ та грип складають діти дошкільного і шкільного віку.

В аптеках традиційно тягнеться чергу, яка запитує "що-небудь" проти грипу або ГРВІ. Фармацевти, в силу свого інтересу і освіти радять той чи інший препарат. Але перед тим, як починати лікування, потрібно зрозуміти, чим же насправді ви захворіли на грип або ГРВІ. У цих захворювань існують цілком явні відмінності.

Чим відрізняється грип від ГРВІ?

Симптоми грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) дуже схожі, але тільки на початку захворювання. У цьому криється основна небезпека, адже грип може викликати набагато тяжчі наслідки для організму ніж ГРВІ.

Популярні новини зараз
Виняток із правил: хто з українців може законно не платити за доставку газу "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

Серед ранніх ознак ГРВІ можна відзначити біль в горлі або першіння. Слідом починає проявлятися нежить, кашель, загальна слабкість і головний або м'язова біль.

Симптоми грипу дуже схожі, але розвиваються вони значно швидше. Швидко зростаюча температура, загальна слабкість, утруднене або прискорене дихання, сильне серцебиття - всі ці симптоми є підставою для негайного звернення до лікаря.

Як лікувати грип?

Перш за все хворому слід залишитися вдома. Лікарі радять дотримуватися постільного режиму і пити більше рідини. Доглядати за хворим слід в масці, щоб уникнути зараження. Регулярне провітрювання приміщення також сприяє зниженню ризику зараження. Щоб не "запустити" хвороба і максимально обійти можливі ускладнення слід своєчасно консультуватися з лікарем. Якщо такої можливості немає, то фармацевт в найближчій аптеці може порекомендувати препарати, які полегшать неприємні симптоми і підтримають імунітет.

Існують препарати, які покликані зміцнити імунні сили організму і його опірність інфекціям. Такий ефект роблять індуктори інтерферонів - препарати, що підсилюють в клітинах організму синтез інтерферонів - клітин, що відповідають за противірусну активність організму. Крім антивірусної дії інтерферони беруть участь в протипухлинному захисті, у них відзначають антипроліферативні, імуномодулюючі, а також радіопротекторних властивостей.

Найвідоміший "страж" організму серед інтерферонів - альфа-інтерферон, який безпосередньо впливає на віруси. Бета-інтерферон і гамма-інтерферон підсилюють активність "клітин-убивць", які необхідні для стійкого імунітету і боротьби з вірусами. Саме ці три типи інтерферонів створюють перший бар'єр проти будь-якої вірусної інфекції, як грип, так і ГРВІ.

Одним з популярних індукторів інтерферону є препарат Аміксин ® IC. Цей препарат стимулює вироблення всіх трьох типів інтерферонів - альфа, бета і гамма і максимальний рівень вироблення інтерферонів при його застосуванні досягається протягом доби.

Дія препарату Аміксин ® IC дозволяє підтримати імунітет в період підвищеної захворюваності, нормалізувати ослаблену імунну реакцію (иммунодепрессию) організму після хірургічних операцій, радіоактивного опромінення та хіміотерапії.

Не слід забувати про профілактику. Як і раніше, кращим засобом профілактики від грипу вважається вакцинація. Але якщо ви опинилися не готові до епідеміологічного сезону і залишилися без вакцинації, то важливо дотримуватися простих правил, які допоможуть вам знизити ризик зараження:

- уникайте контакту з людьми, які чхають і кашляють;

- використовуйте одноразові маски для обличчя в громадських місцях;

- регулярно і ретельно мийте руки водою з милом.

Дивіться: Як лікувати застуду

Раніше портал "Знай.ua" озвучив 7 міфів про рак.