Вчені довели, що цукор створює ілюзію бадьорості, не приносячи користі. Щоб по-справжньому допомогти роботі мозку, варто додати в раціон журавлину і спеції. Як правило, найкорисніші для мозку продукти - ще й відмінні антидепресанти. Чим слід поповнити раціон?

Жирна риба

Такі види риби, як лосось, скумбрія, сардини насичені омега-3 жирними кислотами. Омега-3 - основа для вироблення мієліну, необхідного для хорошої пам'яті і швидкого сприйняття інформації. Відомо, що мозок на 60% складається з жирів, більшість з яких аналогічні омега-3, тому ці кислоти організм використовує для виробництва нейронів мозку.

Ягоди

Чорниця, журавлина, ожина, малина та інші ягоди - прекрасні джерела антиоксидантів, що затримують старіння мозку і стимулюють його кровообіг. Ягідний лідер - чорниця. У ній особливо багато корисних для мозку і пам'яті антоціанів, які мають протизапальну і антиоксидантну дію, вони також покращують зв'язок між клітинами мозку. Експерименти показують, що чорниця не тільки покращує пам'ять, але і допомагає в боротьбі з короткочасної її втратою.

Популярні новини зараз
Гороскоп на примхливу неділю 17 листопада для всіх знаків Зодіаку: справи можна відкласти на потім "Ухилянти ховаються в містах": капітан ЗСУ розповів, кого мобілізують на фронт Абоненти "Київстар" можуть отримати безліміт майже задарма: що потрібно зробити Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Горіхи і насіння

Не дарма ядро ​​волоського горіха нагадує мозок. Але корисні не тільки волоські горіхи, а й мигдаль, фундук, пекан та інші. Вони містять величезну кількість корисних омега-3 і омега-6 жирних кислот, а також вітамінів B6, E і фолієвої кислоти. Це прекрасне харчування для мозку і його нейронів, поліпшення пам'яті, концентрації уваги. А вітамін Е - відмінний антиоксидант, що уповільнює старіння мозку і організму в цілому. Знову ж, омега-3 і омега-6 виконують роль антидепресантів.

Кава і чай

Суперечки навколо користі / шкоди кави до сих пір не згасають. Але, як би там не було, в кави дійсно міститься корисний для роботи мозку кофеїн. І вже всі погодилися, що пару чашок цього ароматного напою здоровій людині не зашкодить. Кофеїн перешкоджає виробленню викликає сонливість аденозину і покращує концентрацію уваги.

Якщо ви кави не п'єте, прекрасна альтернатива - чай. У ньому міститься теїн - аналог кофеїну. Але якщо кава різко б'є по нервах, то бадьорість від чаю напливає поступово, а високий рівень енергії зберігається в кілька разів довше. Один з чайних чемпіонів - мате. Він не тільки тонізує, але і містить фосфор, який покращує роботу мозку, концентрацію уваги. До всього, і кава, і чай сприяють виробленню ендорфінів, тобто, покращують настрій.

Прянощі

Куркумін в складі куркуми стимулює кровообіг, в тому числі мозковий, що покращує пам'ять і концентрацію уваги.

Доведено також, що куркума сприяє виробленню серотоніну і дофаміну, які, як відомо, покращують настрій. Відповідно, дія куркумина аналогічно дії антидепресантів.

Принципово важливо, що куркума стимулює виведення з мозку бета-амілоїд, які сприяють розвитку хвороби Альцгеймера. Крім того, посилює ріст клітин мозку, що дозволяє протистояти віковим патологій.

Для того, щоб мозок працював найкращим чином, необхідно не тільки його правильно годувати: харчування має відповідати рівню нашої фізичної і когнітивної активності. Шкідливо і переїдати і недоїдати. Голодна людина не може сконцентруватися, повільно реагує на те, що відбувається.

Дивіться: Найкращі продцкти для мозку

Раніше портал "Знай.ua" публікував рецепти смачних зимових страв.