Трильйони бактерій, що живуть в нашому кишечнику, регулюють буквально все, що відбувається з тілом: від роботи нирок до стану шкіри. Вчені провели десятки досліджень і ось до чого прийшли:

1. Кишечник може зіпсувати шкіру

Висип, сухість, лущення псують шкіру і зовнішній вигляд в цілому, вказуючи при цьому на проблеми з травленням.

Справа в тому, що екземи, почервоніння та висипи - це відповідь імунітету на те, що опинилося в нашому кишечнику. Найчастіше таку алергічну відповідь викликають певні продукти. Досить виключити їх з раціону, щоб висип пройшов.


Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

2. Від кишечника залежить робота мозку

Клітини кишечника виробляють гормон серотонін, який впливає на багато процесів, а найбільше відомий як гормон настрою. Мікрофлора кишечника бере участь у виробленні цитокінів - це білки імунної системи, які впливають в тому числі і на роботу головного мозку. Мікроби в кишечнику продукують речовини, які впливають на гематоенцефалічний бар'єр. Простіше кажучи, це фільтр між мозком і кровоносною системою, що захищає мозок від усього шкідливого, що знаходиться в крові.

3. Кишечник впливає на імунітет

До кишечника щодня з їжею надходить величезна кількість чужорідних для нас білків і патогенів - речовин, які можуть викликати захворювання. Тому кишечник пристосувався до того, аби ці самі речовини нейтралізувати якомога швидше. У тому числі для цього в ньому живе мікрофлора.

Погана робота кишечника може спровокувати мігрень, астму, алергії та навіть аутоімунні хвороби.



4. Робота нирок і кишечника взаємопов'язані

Нирки і товстий кишечник допомагають регулювати водно-сольовий баланс в організмі. Вони очищають тіло від водорозчинних токсинів, які могли потрапити в кров з кишечника або шлунка.

Якщо слизова кишечника пошкоджена, це може нашкодити ниркам. Так трапляється, наприклад, після прийому деяких антибіотиків. Коли слизова працює погано, кількість шкідливих речовин, які надходять в кров з кишечника, росте, а значить, імуннавідповідь посилюється. Все це призводить до системного запального процесу, який може привести в кінцевому підсумку до хронічної ниркової недостатності.



5. Від кишечника залежить здоров'я печінки

Як і нирки, печінка відповідає за очищення організму. Все, що надійшло в кров з кишечника, опиниться в печінці.

Всі речовини, включаючи гормони, токсини, ліки і продукти розпаду, проходять через печінку, щоб разом з жовчю потрапити в кишечник, звідки їх простіше видалити. Зміни в нормальній роботі кишечника і в цілісності кишкової оболонки можуть призвести до хронічних хвороб і навіть до зміни її структури, наприклад фіброзів.



6. Від кишечника залежить наша вага

Звичайно, вага і харчування в більшості випадків пов'язані. Але і від бактерій в кишечнику, можливо, теж. Щоб ми могли набирати кілограми, нам потрібні поживні речовини. Їжу на ці речовини розділяє кишечник. Залежно від того, яких бактерій в ньому більше, він може переробляти більше або менше з'їденої їжі, а тому годувати потрібно не тільки себе, але і бактерії. Їхні улюблені ласощі - свіжі овочі, квашена капуста, натуральні йогурти і кефір.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що вчені знайшли спосіб назавжди впоратися з алергією.