Якщо ви включите два ліхтарика і схрестіть їх промені, нічого особливого не станеться. Причина в тому, що фотони не взаємодіють між собою. Однак, якщо б це було не так, і частинки світла могли притягувати і відштовхувати один одного подібно звичайним атомів? Можливо, в такому випадку промені світла, зустрічаючись, посилювали одне одного і зливалися в єдиний світиться потік.

Це здається порожніми фантазіями, здійснення яких неможливо за існуючих законах фізики. Проте вчені з Массачусетського технологічного інституту змусили фотони взаємодіяти.

Перші успішні експерименти пройшли ще в 2013 році, коли вперше було зафіксовано взаємодія пари фотонів. У новій роботі вчені зацікавилися, можливо зв'язати три і більше світлові частинки. Для цього вони пропустили дуже слабкий лазерний промінь крізь щільну хмару ультрахолодних атомів рубідію.

Популярні новини зараз

Наталя Могилевська зухвало відповіла на закиди через вік: "Пекти онукам і сидіти в городі"

Ірина Білик після розлучення з Асланом Ахмадовим заявила про насильство: "Я страждала"

Ведуча "Орла і решки" Мішель Андраде показала свої принади на всю країну: "Одягайте її пристойніше"

Юля "Зайка" згадала про "Холостяка" Михайла Заливако після весілля з іншим: "Вагітна"

Показати ще

На виході фотони виявилися об'єднані в пари і триплети. На відміну від вільних фотонів, які не мають маси і рухаються з швидкістю 300 000 км/c, ці структури придбали масу частки електрона і сповільнилися приблизно у 100 000 раз.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що NASA показало сонячне затемнення з космосу.