Не так давно вчені Бостонського університету знайшли білок, який сприяє розвитку агресивної Т-клітинної лейкемії, яка є фатальною для 20% хворих нею дітей і 50% дорослих. Результати дослідження були опубліковані в американському науковому журналі EurekAlert.

Так, якщо вірити висновкам медиків, при високому рівні вмісту протеїну UFD1 в патологічних тканинах агресивність лейкозу різко збільшується. Якщо знизити активність генів, відповідальних за синтез цього небезпечного білка, в злоякісних клітинах на 50%, то зупиниться зростання пухлини. Вчені підкреслили, що при цьому не виникає побічних ефектів.

При цьому наголошується, що лейкемію називається група злоякісних захворювань кровотворної системи. При Т-клітинної різновиди захворювання смертність настає в 20% випадків у дітей і 50% — у дорослих.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що сидячий спосіб життя згубно впливає на організм людини, зокрема, це проблеми з обміном речовин і подальшою надмірною вагою. Але вчені Інституту досліджень нейробіології і людської поведінки визначили нову серйозну небезпеку малорухливого способу життя, це атрофія тканин мозку.

Популярні новини зараз

Тараса Тополю потягли під вінець силоміць? Дружина співака Alyosha підказала жіночу хитрість

Колишня екскапітана Динамо Морозюка знайшла втіху в обіймах молодої красуні: "Довше за життя"

Красуня-донька Ольги Сумської оголила пишне декольте в сміливій сукні: "Ви про що подумали?"

Синочок Тіни Кароль вразив маму дорослим виглядом і чоловічим вчинком, все своїми руками: "Гордість..."

Показати ще

У ході деяких досліджень фахівці лабораторії виявили, що при знаходженні тривалий час в сидячому положенні починають страждати структури, які відповідають за зберігання інформації. Це призводить до того, що відбуваються збої в цілому ряді функцій, пов'язаних з пам'яттю. За їх словами, сидячий спосіб життя в такій же мірі негативно впливає на роботу мозку як і куріння.

Крім того, Уляна Супрун поділилася інформацією та посиланнями на результати досліджень про шкоду гіподинамії. Сидячий спосіб життя — вірус сучасного суспільства. По своїй шкідливості його можна порівняти з курінням. Тривале сидіння і відсутність активності підвищують ризик виникнення серцево-судинних захворювань, ожиріння, проблем з опорно-руховим апаратом, діабету 2-го типу і навіть деяких видів раку. Такий спосіб життя є причиною 9% передчасної смертності серед всього населення світу.