Не так давно вчені Бостонського університету знайшли білок, який сприяє розвитку агресивної Т-клітинної лейкемії, яка є фатальною для 20% хворих нею дітей і 50% дорослих. Результати дослідження були опубліковані в американському науковому журналі EurekAlert.

Так, якщо вірити висновкам медиків, при високому рівні вмісту протеїну UFD1 в патологічних тканинах агресивність лейкозу різко збільшується. Якщо знизити активність генів, відповідальних за синтез цього небезпечного білка, в злоякісних клітинах на 50%, то зупиниться зростання пухлини. Вчені підкреслили, що при цьому не виникає побічних ефектів.

При цьому наголошується, що лейкемію називається група злоякісних захворювань кровотворної системи. При Т-клітинної різновиди захворювання смертність настає в 20% випадків у дітей і 50% — у дорослих.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що сидячий спосіб життя згубно впливає на організм людини, зокрема, це проблеми з обміном речовин і подальшою надмірною вагою. Але вчені Інституту досліджень нейробіології і людської поведінки визначили нову серйозну небезпеку малорухливого способу життя, це атрофія тканин мозку.

Популярні новини зараз

Потужний вибух на хімзаводі загрожує світу, спалахнуло все: нагадує Чорнобиль

Вагітна дружина Віктора Павлика народжує: Катерина Репяхова показує процес на відео

Дружина Віктора Павліка Репяхова показала величезну сім'ю майбутнього малюка: буде кому няньчити

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

У ході деяких досліджень фахівці лабораторії виявили, що при знаходженні тривалий час в сидячому положенні починають страждати структури, які відповідають за зберігання інформації. Це призводить до того, що відбуваються збої в цілому ряді функцій, пов'язаних з пам'яттю. За їх словами, сидячий спосіб життя в такій же мірі негативно впливає на роботу мозку як і куріння.

Крім того, Уляна Супрун поділилася інформацією та посиланнями на результати досліджень про шкоду гіподинамії. Сидячий спосіб життя — вірус сучасного суспільства. По своїй шкідливості його можна порівняти з курінням. Тривале сидіння і відсутність активності підвищують ризик виникнення серцево-судинних захворювань, ожиріння, проблем з опорно-руховим апаратом, діабету 2-го типу і навіть деяких видів раку. Такий спосіб життя є причиною 9% передчасної смертності серед всього населення світу.