Не так давно вчені Бостонського університету знайшли білок, який сприяє розвитку агресивної Т-клітинної лейкемії, яка є фатальною для 20% хворих нею дітей і 50% дорослих. Результати дослідження були опубліковані в американському науковому журналі EurekAlert.

Так, якщо вірити висновкам медиків, при високому рівні вмісту протеїну UFD1 в патологічних тканинах агресивність лейкозу різко збільшується. Якщо знизити активність генів, відповідальних за синтез цього небезпечного білка, в злоякісних клітинах на 50%, то зупиниться зростання пухлини. Вчені підкреслили, що при цьому не виникає побічних ефектів.

При цьому наголошується, що лейкемію називається група злоякісних захворювань кровотворної системи. При Т-клітинної різновиди захворювання смертність настає в 20% випадків у дітей і 50% — у дорослих.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що сидячий спосіб життя згубно впливає на організм людини, зокрема, це проблеми з обміном речовин і подальшою надмірною вагою. Але вчені Інституту досліджень нейробіології і людської поведінки визначили нову серйозну небезпеку малорухливого способу життя, це атрофія тканин мозку.

Популярні новини зараз
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

У ході деяких досліджень фахівці лабораторії виявили, що при знаходженні тривалий час в сидячому положенні починають страждати структури, які відповідають за зберігання інформації. Це призводить до того, що відбуваються збої в цілому ряді функцій, пов'язаних з пам'яттю. За їх словами, сидячий спосіб життя в такій же мірі негативно впливає на роботу мозку як і куріння.

Крім того, Уляна Супрун поділилася інформацією та посиланнями на результати досліджень про шкоду гіподинамії. Сидячий спосіб життя — вірус сучасного суспільства. По своїй шкідливості його можна порівняти з курінням. Тривале сидіння і відсутність активності підвищують ризик виникнення серцево-судинних захворювань, ожиріння, проблем з опорно-руховим апаратом, діабету 2-го типу і навіть деяких видів раку. Такий спосіб життя є причиною 9% передчасної смертності серед всього населення світу.