Астрономи відкрили систему, в якій знаходяться відразу три землеподібні планети. Більше того, вчені виявили систему з двома суперземлями.

Ця інформація була оприлюднена у статті, прийнятій до публікації в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Астрономам вже відомо близько 500 землеподібних планет. Проблема в тому, що більшість з них або надто гарячі, або, навпаки, холодні, тому вчені продовжують пошук планет, схожих на Землю.

Так, іспанські астрономи, під керівництвом Дієза Алонсо з Університету Ов'єдо, вивчили дані телескопа "Кеплер", отримані в рамках 14 спостережної кампанії місії К2, яка стартувала у листопаді 2013 року. В результаті дослідники виявили дві нові планетні системи.

Першу систему відокремлюють від нашої Землі 160 світлових років. Вона містить як мінімум три кам'янистих планети, радіус яких дорівнює або приблизно дорівнює земній, а маса складає 1.4, 0.9 і 1.3 маси Землі. Температура зірки майже у півтора рази менші, ніж у Сонця, і становить 3450 кельвінів.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

У другій системі головна зірка — червоний карлик з ефективною температурою 3800 кельвінів. Навколо неї обертаються дві суперземлі, що перевершують за розмірами нашу планету в два рази, а за масою — у п'ять.

Астрономи вважають, що планети занадто гарячі для того, щоб на них змогли існувати відомі нам форми життя. З іншого боку, відкриття подібних планетних систем важливі, так як дозволяють зрозуміти, наскільки унікальна Сонячна система і як часто у Всесвіті зустрічаються кам'янисті планети.

Система TRAPPIST-1 виявилось найбагатшою на землеподібні екзопланети - в ній знайшли відразу сім небесних тіл з масами, приблизно рівними масі Землі. Всі вони обертаються навколо червоного карлика.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", вчені змогли пояснити феномен блискавок на Юпітері. Вперше блискавки були помічені 39 років назад, у 1979 році, їх природа була невідома. Про це повідомляє NASA. Ці блискавки мають іншу природу, ніж земні, і породжують радіохвилі.