Вчені з університету Саутгемптона (Великобританія) зафіксували в небі понад 70 яскравих і короткочасних спалахів невідомого походження.

Відзначається, що в отриманих даних у ході проекту Dark Energy Survey Supernova Programme, призначеного для вивчення віддалених галактик, астрономи виявили оптичні транзієнти - об'єкти з непостійною швидкістю.

Зафіксовані спалахи за рівнем їх яскравості астрономи порівняли з типами вибухів зірок. Однак, спалахи тривали протягом меншого часу, ніж наднові, досягаючи температури 10-30 тисяч градусів Цельсія і діаметра в 100 разів перевищує відстань від Сонця до Землі, яке досягає близько 150 млн км.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Можливою причиною спалахів дослідники назвали викид речовин, що відбувається до того, як зірка перетвориться на наднову. У цьому випадку вибух буде оповитий матерією, яка починає яскраво світитися протягом невеликого проміжку часу.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що канадські вчені провели досліди, для розгадки популярної загадки про курку і яйце. Варто відзначити, що дана головоломка хвилює уми людства вже досить давно.

Нещодавно дослідники змогли зрозуміти, як курча вибирається з яйця, яке досить міцне і здатне витримати потрійну масу тіла курки.

На думку фахівців, яєчна шкаралупа розділяється на три шари наноструктур, що відрізняються різними рівнями міцності, еластичності та інших механічних властивостей, при цьому дані структури змінюються паралельно збільшенню розміру і маси зародка. На той момент, коли курча готовий вийти з яйця ці структури втрачають свою міцність настільки, що розбити шкаралупу не становить для нього великої складності.