Європейській південній обсерваторії групі астрономів на чолі з командою Інституту астрономії суспільства Макса Планка (MPIA) вдалося отримати перше в історії науки зображення планети, яка формується в системі зірки PDS 70 - молодого помаранчевого карлика на відстані 370 світлових років від Землі.

"Після більш десяти років неймовірних зусиль, витрачених на побудову високотехнологічної машини, Sphere нарешті дозволяє нам пожинати плоди завдяки виявленню молодих планет!", - розповідають Директор Інституту Макса Планка і лідер команди Томас Хеддінг.

Як повідомляють ЗМІ, планету назвали PDS 70b. Також відомо, що вона знаходиться праворуч від чорної точки в центрі зображення. Крім того, це не перший виявлений протопланетний диск, але отримати його знімок набагато складніше, ніж просто направити телескоп на небо і натиснути на кнопку.

Коли астрономам вдалося в 2012 році виявити провал у диску PDS 70, вони запідозрили, що це може бути молода планета, і зосередили свої зусилля на її пошуках. Відзначимо, що дослідники використовували Дуже великий телескоп (ОБТ) і коронограф, який затемнював яскраве світло карликової зірки, щоб розгледіти планету.

"Ці диски, навколишні молоді зірки, - родовище планет, але раніше було всього кілька випадків виявлення в них ознак "планет-немовлят". Проблема в тому, що раніше більшість цих можливих планет могли бути просто властивостями диска", - говорить Міріам Кепплер, астроном із MPIA і керівник дослідження.

Популярні новини зараз
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

При цьому команді Кепплер вдалося виміряти яскравість молодої планети і отримати більше даних про її фізичні характеристики. Отже, згідно з дослідженнями - це газовий гігант на відстані приблизно трьох мільярдів кілометрів від PDS 70; імовірно, він становить близько трьох мас Юпітера.

"Результати Кепплер відкривають нам шлях до розуміння складних і малозрозумілих ранніх стадій планетарної еволюції. Нам було необхідно спостерігати за планетою в диску молодої зірки, щоб зрозуміти процеси, що стоять за планетарним формуванням", - розповідає астроном із MPIA Андре Мюллер.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Kepler-186f стала першою планетою розміром із нашу Землю з числа виявлених до цього часу в інших зоряних системах.