Вже протягом багатьох століть вчені сперечаються: чи є життя після смерті? Було здіснено безліч досліджень і десятки тисяч експериментів. Віруючі вважають, що у людини є душа, і після смерті вона відправляється в інший світ.

Вчені ж говорили, що це не душа, а молекули, які розпадаються після фізичної смерті на безліч нейронів. Так і пояснювалося, що двадцять один грам - це не вага душі, а всього лише молекули.

Однак нещодавно американські вчені засумнівалися і висунули нову теорію, що життя після смерті все-таки може бути.

Це припущення вже неодноразово досліджували вчені університету ім. Вашингтона. Близько десяти років тому вони виявили активність на енцефалограмах. Такі електричні сплески спостерігали голландські вчені у тварин.

Віруючі в свою чергу пояснюють цей процес  як відділення душі від тіла, і тому відбуваються сплески, коли душа покидає тіло.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що результати недавнього безпрецедентного дослідження підтвердили, що свідомість людини продовжує працювати навіть після того, як тіло припиняє подавати ознаки життя. Це означає, що померлі усвідомлюють факт власної смерті. Пише відоме британське видання Daily mail.

Дослідники з Медичного центру Лангоне в Нью-Йорку набрали добровольців для дослідження, які перенесли зупинку серця, але змогли повернутися до життя. Свідчення людей, що побували за гранню, довели, що померлі чують, як лікарі оголошують про їх смерть.

"Вони розповіли, що продовжували спостерігати за тим, як медперсонал виконував свою роботу. Хоча фактично вже були мертві, вони все ще зберігали здатність усвідомлювати все, що відбувалося навколо, і розуміти суть розмов, які вели між собою лікарі і медсестри ", — говорить доктор Сем Парнія, один з авторів дослідження.

Всі спогади людей, які повернулися до життя звірили з показаннями медперсоналу, що в той час визнавали цих людей померлими. Лікарі і медсестри повністю підтвердили: пацієнти, які на той момент вже вважалися мертвими, дійсно в деталях запам'ятали все, про що між собою говорили медпрацівники.

Раніше, дивовижні результати отримали німецькі та американські неврологи, експериментуючи з вмираючими. Через кілька хвилин після зупинки серця мозок починає генерувати потужні електричні імпульси. Душа рветься з тіла?