Вчені Каролінського інституту в Швеції довели, що старіння м'язів відбувається через накопичення мутацій в стовбурових клітинах. За словами дослідників, результати їх наукової роботи в майбутньому допоможуть створити ефективні методи боротьби з віковою слабкістю. Про це повідомляє healthinfo.

Як пишуть біологи, вони виявили, що у кожної м'язової стовбурової клітини до 70-річного віку накопичується більше тисячі мутацій. Дефекти в ДНК з'являються як побічний ефект поділу клітин, і в молодому віці існують механізми відновлення нуклеїнових кислот. При цьому найбільш захищеними виявляються ділянки хромосом, важливі для функціонування та виживання клітин. Проте з часом захист починає відмовляти.

Дослідники планують з'ясувати, чи можуть фізичні вправи загальмувати патологічний процес мутацій. Адже вважається, що фізична активність сприяє знищенню пошкоджених клітин і самооновленню м'язової тканини.

Як відомо, старіння людини – це неминучий біологічний процес поступової деградації частин, функцій, систем організму і наслідки цього процесу. І, хоча фізіологія цього процесу аналогічна фізіології старіння інших ссавців, деякі аспекти старіння, наприклад, втрата розумових здібностей, мають більше значення для людини. Крім того, великого значення набувають психологічні, соціальні та економічні ефекти.

Популярні новини зараз
Ухилянтам готують суворі обмеження: зроблять все, щоб йшли до ТЦК Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Варто зазначити, що нещодавно вчені з'ясували, що пологи впливають на організм жінки і її здоров'я дуже негативно. Виявилося, що одні пологи "старять" жінку на цілих 11 років.

Раніше портал "Знай.uа" розповідав, що вчені знайшли механізм вічної молодості і він в кожному з нас. Вчені-генетики заявили, що в організмі є механізм, який умовно назвали "вічною молодістю", тобто наявність клітин, які здатні залишатися молодими "вічно". І хоча дослідження проводилися на плодових мушках, втім, фахівці переконані, що люди також не виняток.