Брат скандально відомої співачки Ані Лорак непогано влаштувався, заробляючи кругленькі суми на оборонному бюджеті України.

У розслідуванні журналістів програми "Гроші" говориться, що інформація про держзакупівлі в сфері оборони максимально засекречена, тому і зовнішній контроль за коштами особливо не проводиться. Цією особливістю активно користуються всі, хто хоче нечесно заробити. Так власне вчинив і брат Ані Лорак Ігор Куєк, який очолює так звану "платформу розвитку інновацій", під виглядом якої топ-менеджери "Укроборонпрому" отримують з державної скарбниці великі суми, виготовляючи прилади низької якості.

Игорь Куек

Платформу анонсували в 2016 році, і згідно із заявленим вона повинна знаходити найновіші розробки озброєння і приватних інвесторів для них. Журналісти знайшли її в реєстрі і виявилося, що платформа стала приватною, а створили її кіпрським офшором. Власників всього троє і один з них - рідний брат Ані Лорак.

Беспилотник Sparrow

Популярні новини зараз
Частину комунальників мобілізують: водоканали віддадуть своїх працівників на фронт Заберуть житло, і речі зібрати не встигнете: через які борги українці ризикують опинитись на вулиці Українцям виплатять солідну допомогу: хто може отримати близько 11 тисяч на місяць ПриватБанк виплатить клієнтам по 2500 грн: хто може отримати
Показати ще

За словами відомого волонтера Натана Хазіна, головна розробка компанії є недопрацьованою.

"Це не доопрацьований апарат, на мій погляд. Вони або не використовуватимуться, або впадуть у першому ж польоті. І скажуть, ну, недосконалість, ну, недороблені, є ще доопрацювати", - заявив він.

Натан Хазин

За словами журналістів, гучний безпілотник має китайську начинку. Він вразливий до засобів радіоелектронної боротьби, має невелику дальність польоту і регулярні збої. Першу партію з 13 комплексів поставили в збройні сили. Власник фірми-виробника "НВП "Спайтек" Павло Грозов запевняє, що в створенні і просуванні продукції "допомагали" партнери.

Як стверджується в розслідуванні, українська армія вже отримала і ще отримає безпілотники сумнівної якості. Виробник отримав за це державні гроші. Один комплекс "Sparrow" коштує майже 2,5 мільйона гривень - близько 100 тисяч доларів. Відзначається, що в минулому році було придбано 13 таких комплексів. А на поточний рік заплановано ще приблизно 25. Тобто разом виходить близько 100 мільйонів гривень.

Керівниця "Центру підтримки аеророзвідка" Марія Берлінська розповіла, що подібні безпілотники насправді коштують значно менше.

"Це можна дійсно створити за кілька тисяч доларів. Я свого часу літала на дронах, які повністю покривали до 30 кілометрів відстані, і вартість їх вимірювалася в 3-4-5 тисяч доларів. Коли націнка вдвічі більша, це ще можна зрозуміти. Але коли безпілотник, вартість якого, в кращому випадку, 5-10 тисяч доларів, купується за 150-200 тисяч доларів і видається за нову розробку - це вже зовсім інше питання", - зазначила вона.

Нагадаємо, Ані Лорак тим часом вирішила показати фанатам в Instagram чергове селфі з машини.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", Лорак шокувала підписників новим знімком, який відразу ж викликав масу питань.

Також портал "Знай.ua" повідомляв про те, що співачка заявила, що українська столиця залишається для неї "рідною", навіть незважаючи на життя і роботу в Росії.