В Україні 27 лютого відбудеться прем'єра військової драми "Черкаси", заснованої на реальних подіях. Режисер Тимур Ященко взявся за переломний період в історії України - події 2014 року, коли Росія анексувала Крим.

Напередодні старту фільму на широкі екрани в кінотеатрі "Київська Русь" відбулася офіційна презентація проєкту. Багато хто з українських знаменитостей прийшли першими подивитися "Черкаси" і підтримати знімальну групу стрічки.

Серед гостей - Ахтем Сєітаблаєв, Олег Михайлюта, Соломія Вітвіцька, Наталка Карпа, Євген Тєрєхов, Андрій Хливнюк.

Роман Семисал, Ахтем Сеітаблаєв, Євген Тєрєхов
Роман Семисал, Ахтем Сеітаблаєв, Євген Тєрєхов

Як зізнався Знай.uа герой АТО Євген Тєрєхов, відомий як "Титановий Джексон", фільм вразив його до глибини душі. Він сам служив на флоті в Криму і не з чуток знає про ті події, що показано в "Черкасах". На наші запитання він відповідав, стримуючи емоції, оскільки тема зачепила його за живе.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

"Колишніх військових не буває, - прокоментував він. - Знаєте, навіть якщо списувати людину, вона все одно залишається патріотом, воїном своєї держави. Я вам більше скажу, строкова служба у мене була в Севастополі, я моряк. Тому для мене це все дуже-дуже і дуже... - повністю все від жартів до серьезностей. Я пам'ятаю події, коли в 2010 році підірвали метро в Росії, тоді і ми теж в Криму були в бойовому режимі, охороняли повністю гавань. В якійсь мірі цей страх тоді пережили. Але хлопці на кораблі це зовсім інше".

Євген зазначив, що особливо його вразила кінцівка фільму.

"Я на цій війні поховав 21 людину, близьких, і кінцівка трепетна. На сьогоднішній день це, мабуть, кращий український фільм. Актори - красунчики! Всі! Видно, що кожен увійшов у роль. Я як моряк це дивився. Це зовсім інше. Єдине, я б додав, всі ноги були побиті через коменс - це сходинка, коли ти заходиш в каюту. Є коменс і роменс зверху. Ти спотикаєшся, а зверху головою б'єшся", - поділився Тєрєхов.

У фільмі показане суворе життя моряків на судні: не всім приємні оку реалії, але Тєрєхов підтверджує, то так справді й було.

"Так, моториста показали - те, що він не вилазить - це факт. Єдине, в українському флоті, коли я служив у 2009-2010 роках, форма була інша - там легким рухом руки можна було штани у шорти перетворити, але у фільмі - більш російський варіант форми, робіхи, тому що скло - раз погладив і півроку можна не прасувати", - зауважив герой АТО.

Прем'єра драми "Черкаси" у Києві
Прем'єра драми "Черкаси" у Києві

Євген Тєрєхов переконаний, що фільм обов'язковий до перегляду, оскільки це частинка нашої історії.

"Я її знаю не з чуток, може бути, не все сказано в інтерв'ю. Я спілкуюся і, можна сказати, добре дружу з Олександром Валентиновичем Турчиновим, і знаю, як це все відбувалося, то здебільшого правду показали. Ми розмовляли на ці теми. Я, напевно, не позаздрив би Олександру Валентиновичу в той момент, коли командири реально: "Так, нам чхати, наш президент там". Це факт, це було", - зізнався Євген Тєрєхов.

У нього є своя відповідь на те, чому частина українців вирішила під час анексії Криму зрадити свою країну і перейти на бік ворога.

"Багато було кримських - це російська етніка, яка в Криму живе. У мене багато друзів, які там залишилися ще з моєї служби. Ми зідзвонювалися, я ставив питання, чому так? Каже: "А куди? Кому я потрібен? Я не потрібен своїй країні". Коли у нас строковик отримував 157 гривень, я як старший отримував на 20 гривень більше, то росіяни отримували вже по 900-1000 гривень, які поруч через "стінку" стояли. Те, що показали перетягування канатів - так, було. Ми в футбол грали з російськими базами. У нас все було поруч", - зазначив радник міністра внутрішніх справ.

Тєрєхов зізнався, що у нього було кілька звань на службі: "Старший водолаз, старший такелажник, а взагалі - матрос. Я навіть в АТО пішов, у мене було написано у військовому квитку "матрос".

Додамо, що незабаром прем'єра "Черкаси" відбудеться в самому місті Черкаси, де за підтримки Черкаської міської ради та Черкаської облдержадміністрації знімальна група фільму зустрінеться з моряками, які служили на тральщику "Черкаси" під час подій 2014 року.

А 3 березня відбудеться урочистий захід у Маріуполі - місті, в якому базується буксир "Корець", що став прототипом морського тральщика "Черкаси" для зйомок.

Наступного дня, 4 березня, творці фільму приїдуть у Запоріжжя.

Прем'єра драми "Черкаси" у Києві
Прем'єра драми "Черкаси" у Києві

Фільм виробництва MKK Film service (Україна) і Inter Media (Польща) створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, ВМС ЗС України та інших партнерів.

Дистрибуцію стрічки на території України здійснюють компанії MMD UA і FILM.UA Distribution. FILM.UA Distribution також відповідає за міжнародну дистрибуцію фільму.

Нагадаємо, раніше Знай.uа відвідав прем'єру української комедії "Наші котики" про початок війни на Сході України. Читайте, чому це кіно варто подивитися українському глядачеві.

Також читайте, що розповідали автори стрічки на пресконференції з нагоди прем'єри "Наші котики".

Раніше Знай.ua відвідав разом з учасниками знімальної групи і зірками допрем'єрний показ "Віддана" у столичному кінотеатрі "Оскар", де Олеся Романова розповіла про найінтимніші моменти під час зйомок.