Свого часу Стівен Хокінг передбачав для світу досить суперечливі перспективи на майбутнє – приміром, нанокораблі, проекти Starshot - зоряний постріл та багато іншого.

Свій особливий підтекст у цьому знайшов лідер популярного українського гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук. В ефірі "Радіо НВ" він спробував пояснити, що крилося за мріями Хокінга та планами Ілона Маска.

Майбутнє поруч: Вакарчук розшифровує слова Хокінга та Маска

Цікаво, що саме ці двоє людей організували Starshot, побудувати мережу лазерів і за допомогою цих лазерів розганяти нанокораблі, і приблизно до 2050 року (якщо пощастить - до 2040 року) вони збиралися відправити кілька тисяч таких маленьких кораблів до зірки Альфа Центавра і з'ясувати: вона найближча, завжди за всіма параметрами вважається, що вона може підходити для існування рідкої води.

"Мені здається, дуже важливо, що ми маємо розуміти, що з одного боку такі космічні подорожі вже стали реальністю. Це, про що ми зараз з Ванею говоримо, не просто фантастика, якої не може бути. Навіть той прорив, який, треба віддати належне, зробив Ілон Маск і його конкуренція з NASA; те що вони почали відсилати великі шатли типу Falcon Heavy тощо, це технологічний прорив, але все одно ми користуємося твердим паливом, все одно ми поки що дуже далекі", - зазначив музикант.

Популярні новини зараз
Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію РФ може відкласти наступ через несподівані обставини Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Вакарчук сподівається, що приблизно до 2100 року ми все-таки зможемо спокійно користуватися тими видами енергії, які значно спростять існування на планеті.

"Я згадав - щоби не забути про Стівена Гокінга: коли я був на запрошення української громади Кембриджського університету на зустрічі з ними; англієць, який добре знає українську мову (зокрема сленги, може говорити як говорять у Луганську, а може говорити як говорять у Львові), він був близьким другом Стівена Гокінга; буквально один день, якби я приїхав раніше, він дуже хотів, бо знав, що я фізик, дуже хотів мене познайомити. Ми вже мали познайомитися, але сталося так, що була якась формальність, яка не дала цьому статися. Цікаво, що він розповідав, що навіть у супермаркети Кембриджа він ходив сам, їздив на своїй колясці і нею повністю керував", - згадав Вакарчук.

Лідер "ОЕ" додав: аби здійснити мрії Хокінга та Маска, не достатньо лише сухої теорії, потрібно бачити життя маленькими частинками великого цілого, ніби випромінювання. Тільки так вдасться зрозуміти його суть.

"…земляни навчилися посилати сигнали всього-на-всього 100 років тому, коли ми винайшли радіо, потім телескопи тощо. Сто років у масштабі існування не тільки всієї Землі, а тільки людства, яке існує вже понад 100 тисяч років - це ніщо", - запевняє співак.

Дивіться: Вакарчук про прибульців та другу Землю

Нагадаємо, книга київської письменниці Катрі Петровської, проживає в Німеччині, увійшла в список рекомендацій відомого інтелектуального американського журналу "New Yorker".

Як повідомляв Знай.ua, у мережі з'явилося спільне фото лідера "Океан Ельзи" Святослава Вакарчука з поетом Сергієм Жаданом і виконавицею електронної музики ONUKA

Також Знай.ua писав, подорож до Японії перевернула життя Вакарчука.