Один із перших факторів, які найчастіше ставлять під загрозу ваше життя – ризик захворіти на бронхіальну астму. За статистикою, саме через неї помирають тисячі українців. Як розпізнати основні симптоми та провести профілактику, розповіла на своїй сторінці у Facebook виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Симптоми та лікування бронхіальної астми: поради від Уляни Супрун

Чиновниця впевнена, що важливо знати, чому виникає хвороба та регулярно отримувати лікування. Крім того, медикаменти від бронхіальної астми можна отримати безоплатно або доплативши невелику різницю за програмою "Доступні ліки":

".... досі не вдалося точно визначити основні причини астми. Однак більшість експертів погоджуються, що генетична схильність в поєднанні з зовнішніми подразниками є найбільш поширеними факторами ризику", - зазначає Супрун.

Серед причин, котрі можуть викликати бронхіальну астму, можна виділити кілька основних.

Популярні новини зараз
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Алергени

Приблизно у 3-5 разів вищий ризик захворіти на бронхіальну астму у тих, хто страждає від алергічного риніту або атопічного дерматиту, і навпаки: бронхіальну астму може спровокувати алергія на певні подразники.

Спадкова схильність

Автоматично потрапляєте до групи ризику, якщо хтось із ваших родичів переніс подібне захворювання.

Шкідливі умови праці

Вплив хімічних подразників, особливо на робочому місці

Низька вага при народженні та/або куріння матері під час вагітності

Часті респіраторні захворювання

Деякі препарати можуть викликати загострення хвороби у людей, які вже хворіють на астму.

Ожиріння (низька фізична активність)

Важливо! Щоб зменшити ризики бронхіальної астми, підтримуйте чистоту в домі – регулярно прибирайте і провітрюйте приміщення. Стежте за рівнем сухості повітря в домі, за потреби зволожуйте і фільтруйте повітря спеціальними приладами.

Дивіться: Бронхіальна астма: огляд, симптоми, діагностика, лікування, профілактика

Нагадаємо, Супрун порадила простий спосіб збільшити тривалість життя.

Як повідомляв Знай.ua, українські підлітки масово страждають на номофобію – страх залишитися без телефону.

Також Знай.ua писав, названо найгірші наслідки паління для організму людини.