У наш час складно знайти в Україні якусь сферу, яку б оминула криза. Довгий час саме релігія і віра допомагала українцям не опускати руки перед економічними коллапсами або іншими подіями, які потрясали нашу країну. Церква завжди вставала на бік простого народу і приносила впевненість в завтрашньому дні.

Зараз же навіть цю сферу лихоманить. Ситуація з можливою автокефалією, яку можуть надати Української православної церкви погіршила і так непросту ситуацію між київським і московським патріархатом.

І ось якраз у такий непростий час потрібна людина, яка могла б вирішити конфлікт, помирити сторони, знайти шляхи вирішення, які б влаштували всіх. Одним з таких людей є Єпископ Макарівський, вікарій Київської Митрополії, архімандрит Гедеон (Харон), який сан Єпископа отримав зовсім недавно, у червні цього року.

«Все моє життя пов'язане не тільки з будівництвом храмів і відродженням монастирів від півночі до півдня від заходу до сходу, а й з місіонерською і соціальною діяльністю, - сказав Гедеон при вступі в сан. - Для мене намісника Десятинного монастиря заснованого на місці першого кафедрального собору Київської Русі - Богом відведена місія служити тут, захищати і відновлювати святиню у наш непростий для Церкви час».

Популярні новини зараз
Парад ганьби продовжується: українців обурила пісенька "Дика Дичка" де на "підтанцьовці" захисниці ЗСУ Українцям виплатять по 6600 грн: головні умови та в яких областях діє програма Черги — не проштовхнешся? АТБ оголосили суперакцію зі знижкою в 50%, але є нюанс Дмитро Комаров став ворогом номер один і задоволений: "Мені не соромно дивитися людям у вічі"
Показати ще

Явище Богородиці

Варто відзначити, що Десятинна церква дійсно місце благословенне. За словами її настоятеля, чудеса тут відбуваються мало не щотижня. А в 2006 році відбулося найголовніше і велике чудо.

«Після Великодня, в четвер Світлої седмиці, в нашому храмі було явище Цариці Небесної відразу після всеношної свята ікони «Живоносне Джерело». Коли це сталося, люди ще перебували в храмі, - розповідає Гедеон. - Пресвята Богородиця увійшла в довгому білому вбранні. Всі, хто знаходився в храмі, Її бачили. Вона ступала, як людина у плоті, було чути звук її кроків».

За словами Єпископа, коли Богородиця увійшла до вівтаря і почала молитися, піднявши до неба руки, люди, що знаходилося в храмі, впали на підлогу: тіло, і розум їх відключилися.

«Після цього благодатного відвідування Пречистої наша Десятинна ікона стала чудотворною. Всі присутні бачили, як Богородиця зайшла, але ніхто не бачив, як Вона вийшла. І ми розцінили це як те, що Вона духом Своїм залишилася з нами», - зазначив настоятель церкви.

Чудотворна ікона

І ось вже 12 років ікона допомагає людям і робить чудеса.

«Був, наприклад, такий випадок. Маленька дитина не тримала голову, це була страшна хвороба: атрофовані м'язи. Прийшли молоді батьки з цією дитиною, ми помолилися біля чудотворної ікони. І відразу після молебна у дитини перестала хитатися голова, м'язи зміцнилися - малюк зцілився», - розповів Єпископ Гедеон.

Також він поділився тим, як ікона зцілила людину хвору тромбофлебітом (коли ноги гниють зсередини). Він також зцілився прямо в церкві, і, приїхавши в неї на інвалідному кріслі, пішов з неї своїми ногами.

«Ще одне диво сталося п'ять років тому. Приїхала до нас сім'я: чоловік, чиновник високого рангу в Києві, і його тяжко боляща дружина, у якій була четверта стадія раку. Лікарі відмовилися від неї, - продовжував дивувати настоятель церкви. - Ми відслужили молебень перед Десятинної іконою. Обидва сповідалися, покаялися, причастилися Святих Таїн. Жінка зцілилася повністю і відразу. Вони потім поїхали до Німеччини до тих же лікарів. Коли доктора її побачили, вони були в шоці - ніяких слідів хвороби. Лікарі стали питати: «Що ви приймали? Вибачте, ми думали, вас вже поховали». Вони сказали, що помолилися в церкві. Коли вони це почули, з розумінням посміхнулися: мабуть, їм такі винятки з правил вже були знайомі. Сказали: «Ну, тоді можете до нас більше не приїжджати».

Єпископ Гедеон міг би розповідати подібні історії дуже довго. Причому чудеса відбувалися з ним, починаючи з самої юності. Уже тоді він знав, що вибере шлях священнослужителя. Все життя він допомагає своїм парафіянам, людям, які приходять до нього за порадою.

Ймовірно, в Україні тільки й залишається, що сподіватися на таких людей, як Єпископ Гедеон, які можуть направити людину, підказати, як вчинити в тому чи іншому випадку, ніхто від нього не піде без підбадьорливого слова. Тому поки є такі духовні люди, в нашій країні будуть продовжуватися відбуватися чудеса і час світанку обов'язково настане.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що РПЦ вибухнула погрозами.