Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні за час після незаконної анексії Криму Росією зафіксувала 42 випадки насильницького зникнення людей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявила глава місії Фіона Фрейзер під час презентації доповіді про ситуацію з правами людини на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, передає "Укрінформ".
"Протягом звітного періоду ми задокументували чотири нових випадки насильницьких зникнень, через що загальна кількість відомих випадків з початку окупації зросла до 42", - повідомила Фрейзер.
Вона також повідомляє, що в Криму не припиняються незаконні арешти. За останній рік місії ООН зафіксовано 11 випадків, коли особу брали під варту без жодних юридичних обґрунтувань.
Фрейзер також наголосила, що дотримання прав людини залишається в Криму на жалюгідному рівні. Особливо це стосується корінного населення Криму - татар.
"Ми закликаємо владу РФ у Криму припинити свавільні обшуки об'єктів приватної власності, що належать кримським татарам, і утриматися від примусового застосування у Криму законодавства РФ. Ми також закликаємо РФ виконати постанову Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу ", - зазначила Фрейзер.
У той же час вона додала, що за весь час окупації Росією Криму жоден порушник прав людини не був притягнутий до відповідальності за випадки довільних арештів, тортур і насильницьких зникнень, а на анексована півострові "панує атмосфера безкарності, відсутність об'єктивних розслідувань".
Нагадаємо, поблизу Ялти на території анексованого Росією Криму в Чорному морі стався землетрус магнітудою 3,9.
Як повідомляв Знай.ua, у Бахчисараї (Крим) з самого ранку 13 вересня проводять обшуки в будинку активіста "Кримської солідарності" Османа Белялова.
Також Знай.ua писав, анексированном Криму настрої людей з кожним днем погіршуються. Ситуація тут чим далі, тим складніше – екологічні катастрофи, крах единсвенной валюти, яка ходить на півострові (нехай і російського рубля), бідність і невідомість.