Зовсім скоро цінники на українських прилавках почнуть кусатися ще більше: з 2 жовтня вартість алкогольних напоїв серйозно підвищиться. Так, діапазон подорожчання склав від 4,5% до 19,6%: залежно від того, що за напій. Так, найдешевшу пляшку горілки, яка подорожчала на 12,4%, можна буде купити за 89,4 гривні.

В повідомленні Державної фіскальної служби йдеться, що мінімальні оптово-роздрібні ціни підвищаться в залежності від коду напою згідно з постановою Кабінету міністрів.

Що і як подорожчає:

  • вино - від 4,5 до 13,5%
  • горілка та лікеро-горілчані вироби - від 12,4% до 19,6%
  • віскі, джин і ром - на 12%
  • бренді і коньяк - від 6,6% до 9,5%

Податківці зазначають, що відповідна постанова з'явилася на урядовому сайті 22 вересня 2018 року.

В Україні серйозно подорожчають цигарки

Зовсім скоро акцизи на сигарети можуть підвищитися на 30,8% з 1 січня 2019 року. Відповідну пропозицію було подано Кабінетом Міністрів законопроекті №9085 від 17 вересня. 

Так, з урахуванням ПДВ і роздрібного (5%) акцизу середнє податкове навантаження на пачку сигарет зросте на 5,79 грн.

Раніше повідомлялося, що ціни на проїзд змусили українців ходити пішки. За 8 місяців 2018 року послугами пасажирського транспорту скористалися на 2,3% менше людей, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані державної статистики. Зокрема, у відомстві розповіли, що загальний пасажиропотік у громадському транспорті значно зменшився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Нагадаємо, стало відомо, скільки насправді українці витрачають на їжу.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, на що українці витрачають найбільше.

Також портал "Знай.uа" писав, що нове підвищення цін на проїзд доб'є українців.