День вчителя відзначають відносно недавно. Свято було засноване в 1994 році за рішенням ЮНЕСКО і Міжнародної організації праці.

В Україні у 2018 році День вчителя відзначають 7 жовтня. Це свято з року в рік припадає на першу неділю другого осіннього місяця. Офіційно дата святкування Дня вчителя була заснована спеціальним Указом президента України в 1994 році. Всесвітній день вчителя завжди відзначається 5 жовтня. У цьому році він припадає на п'ятницю.

учитель
учитель

В навчальних закладах України прийнято поздоровляти вчителів напередодні їх професійного свята - тобто до вихідних, у п'ятницю. В цьому році це 5 жовтня.

На сьогодні в українському освітньому секторі працює близько 850 тис. педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони займаються 1,3 млн дошкільнят, навчають 3,9 млн школярів та близько 3 млн студентів.

Популярні новини зараз

Бій-розігрів перед Усиком і Джошуа закінчився плачевно: паралізованого боксера відвезли з рингу

Китайський вірус в Україні "гасне" разом з першими заморозками: статистика МОЗ на 26 вересня

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

учитель
учитель

Українська освіта має давні традиції і принципи, які сформувалися з часів Київської Руси та розвинулися й набули нових форм за часів Козацької держави - це відкритість до світу, європейська орієнтація, прив'язка до християнських цінностей, ідеї гуманізму, домінанта гуманітарної освіти.

Вчитель і школярі
Вчитель і школярі

Всесвітній день вчителя завжди відзначається 5 жовтня. В цей день його святкують відзначають у кількох пострадянських країнах, зокрема в Росії, Азербайджані, Киргизстані, Вірменії. Зате в Україні, Білорусі, Казахстані, Латвії цей день продовжують відзначати в першу неділю жовтня.

В українських навчальних закладах прийнято вітати вчителів напередодні їх професійного свята - тобто до вихідних, у п'ятницю.

Нагадаємо, в Україні найближчим часом введуть інтернатуру для вчителів.

Як раніше повідомляв Знай.uа, Верховна Рада має намір ввести штраф до 3 400 гривень за буллінг (цькування).

Також портал Знай.uа писав, у львівській школі стався досить неприємний інцидент. Так, у навчальному закладі №55 фізрук продемонстрував свої фізичні навички на першокласнику.