Минулого року в Україні запустили Пенсійну реформу, яка значно змінила головні принципи законодавства у цій сфері.

Пенсія в Україні
Пенсія в Україні

Про це пише Рoliteka.

Згідно з новим пенсійним законодавством, термін, коли можна буде вийти на пенсію, залежить тільки від розміру страхового стажу. І, разом з тим, він включає в себе не тільки трудову діяльність.

Пенсіонери
Пенсіонери

Популярні новини зараз

Донька Сніжани Єгорової, яка підтримала Путіна, "відреклася" від матері: "Відчуваю сором"

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, хто догодив їй краще, ніж Еллерт: "Ми дивимося в одному напрямку"

Модельєр Андре Тан назвав справжніх "убивць стилю" для жіночих ніжок: "Вони вкорочують вам…"

24-річна Тіна Кунакі показала, чим краща за Моніку Белуччі - саме за це її покохав Венсан Кассель

Показати ще


Експерти пояснюють, що є кілька видів стажу роботи. Трудовий стаж, або загальний підтверджується записами у трудовій книжці. Страховий, або пенсійний, стаж – це весь той час, протягом якого людина оплачувала щомісячні страхові внески.

Пенсія в Україні
Пенсія в Україні

На початку 2018 року вступили в силу нові норми пенсійного законодавства, згідно з якими термін виходу на пенсію залежить безпосередньо від накопиченого за період трудової діяльності страхового стажу. Тобто виходить так, що значення має не те, скільки часу людина фактично працювала, а протягом якого періоду вона сплачувала страхові внески в пенсійний фонд.

Чи входить навчання у виші до пенсійного стажу?

Експерти пояснюють, що у пенсійний стаж будуть додані роки навчання в вищих та середніх спеціальних навчальних закладах, училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі тим, хто навчався до 2004 року.

студенти
студенти

Чи входить до страхового стажу декретна відпустка?

Жінки, які були у відпустці по догляду за дитиною до 2004 року, отримають додаткові роки до свого страхового стажу – незалежно від наявності чи відсутності офіційного працевлаштування на той момент.

мама з дитиною
мама з дитиною

Ще одне важливе нововведення: з 2013 року з допомоги по пологам почали робити відрахування до пенсійного фонду. Тому жінкам, які народили дитину після 2013 року, до страхового стажу увійдуть також 2 місяці до і 2 місяці після пологів.

Служба в армії і пенсійний стаж

З 2007 року військові частини, в яких проходять строкову службу українці, сплачують внески в пенсійний фонд за своїх солдат. Тому ті, хто служив в період з 2007 по 2017 рік, зможуть внести роки служби до свого пенсійного стажу.

Українська армія (ЗСУ)
Українська армія (ЗСУ)

Крім того, до пенсійного стажу будуть зараховувати догляд за дитиною-інвалідом, участь в бойових діях, догляд за інвалідом I групи і тому подібне.

Нагадаємо, Пенсійний фонд України не погоджується з вимогами «Укрпошти» на підвищення тарифу на доставку пенсій.

пенсії в Україні
пенсії в Україні


Як повідомляв раніше Знай.ua, Кабінет міністрів України налагодив механізм нарахування трудового стажу фізичним особам-підприємцям для призначення пенсій, якщо немає трудової книжки або в ній не стоїть ні одного запису.

Підвищення пенсій
Підвищення пенсій


Також Знай.ua писав про те, що українці з хвилюванням спостерігають за постійними змінами, які відбуваються в сфері соціальної політики.